PM Rootsis. Tänak: peame head võimalused ära kasutama
Neuville: olukord on hea

Ott Tänak.

FOTO: Toyota Gazoo Racing WRT

Rootsi ralli testikatsel igipõlise konkurendi Thierry Neuville’i (Hyundai) järel paremuselt teise aja sõitnud Ott Tänak (Toyota) naljatles pressikonverentsil, et eesolev etapp on rallihooaja üks lihtsamaid.

«Mingi strateegia tuleb paika panna, kus ja kui palju rehve kulutada. Aga see on üks kergemaid rallisid, sest meil ju puudub rehvivalik (kõik sõidavad naelrehvidega – toim),» lausus Tänak naljatledes ja lisas: «Esimesel läbimisel on palju lihtsam kui teisel. Auto tundub hea ja rajaolud samuti. Peame need võimalused ära kasutama.»

Tänakuga nõustus ka Neuville, kes kinnitas, et reedese võistluspäeva lõpuks tuleb heal positsioonil olla. «Olukord on hea. Isegi parem, kui arvasin, arvestades seda, et stardime teisena. Aga ma ei tea, mida oodata. Testikatsel oli hea tunne. Arutame strateegia läbi ja eesmärk on reede õhtuks heal positsioonil olla,» sõnas valitsev Rootsi ralli võitja Neuville.

Citroeni sõitja Esapekka Lappi märkis, et tal pole uue autoga jääl piisavalt testikilomeetreid. «Me oleme palju vaeva näinud… mina mitte nii palju, rohkem küll mehaanikud, seega suured tänud neile. Saime päris hea seadistuse. Olen autoga üsna rahul, kuigi jääl ei saanud eriti testida,» sõnas soomlane. Testikatse kohta ütles Lappi: «Kõik, mida soovisime, õnnestus. Siin on väga libe ja ettearvamatud olud. Saab olema huvitav näha, mis juhtuma hakkab.»

Tagasi üles