Hausenberg võitis Eesti meistritiitli tervisehäda kiuste

Marek Niit (271) pidi seekord noorematele konkurentidele alla vanduma.

FOTO: TAIRO LUTTER/PM/SCANPIX BALTICS

Eesti sisemeistrivõistluste avapäeval 60m jooksu võitnud ning teivashüppes pronksmedali teeninud Hans-Christian Hausenberg jäi etteastetega rahule, sest tervislikel põhjustel ta maksimumi endast võtta ei saanud. Sellegi poolest oli tema sprindikiirus muljetavaldav – eeljooksus läbis ta 60 meetrit 6,82-ga, mis jäi vaid nelja sajandiku kaugusele sise EM-i normist. Finaalis pingutas ta tõsiselt vaid pool maad, kuid tulemus oli ikkagi 6,83.  

«Olen rahul, kuna ettevalmistus on olnud väga lühike. Ma ei ole saanud sügisel ega ka talve esimesel poolel väga midagi teha. Alles jaanuaris hakkasin ettevalmistust tegema,» selgitas Hausenberg. Seda enam üllatasid teda 60 meetri jooksude tulemused.

«Eeljooksus lasin 95 protsendiga ning finaalis jooksin vaid pool maad, siis lõi reie tagakülge sisse korralik valu, aga ikkagi võitsin,» rääkis välejalg, keda vaevab endiselt vana häda. «Mul natuke puusad jamavad ja see valu kiirgab igale poole – praegu reie tagakülge, teinekord ka selga. Seega hea, et niigi hea aeg tuli. Kindlasti on veel varu.»

Hausenberg on üles antud ka tõkkejooksus ja kaugushüppes, aga seal osalemine sõltub puhtalt sellest, kuidas ta end tunneb, sest haiget tegev reie tagakülg on ühtlasi ka tõkkejooksu hoojalaks.  Sama probleem tabas Hausenbergi ka hiljutisel rahvusvahelisel mitmevõistlusel, kus just seetõttu kadus tõkkejooksus rütm ning tulemuseks oli null ja katkestamine.

«Mul oli pärast mitmevõistlust üks jalg teisest 2 cm lühem. See pandi küll tagasi paika, aga nüüd annab uuesti ja hullemini tunda, sest mul on olnud vahepeal koormused suured,» nentis ta.

Uuesti Tartus treeniv ja õppiv Hausenberg hakkab kevadisel ettevalmistusel regulaarselt Jaapani massaažis käima ning loodab oma tervise mured seljatada.   

Ka teivashüpet hakkas noormees alles hiljuti uuesti tõsisemalt harjutama ning praegu oli see alles kolmas treening/võistlus kahe kuu jooksul. Mullusega võrreldes on ta aga teibaid juba seitse korda jäigema vastu välja vahetanud - eesmärgiga suvel kõrgemale hüpata.

Pikemas perspektiivis mõtleb noormees ikka mitmevõistluse peale, sest kui tervis saab korda, loodab ta ka hästi pikka maad joosta.

Nüüd on vaja vaid kõvasti töötada. Esmalt tuleb gümnaasium ära lõpetada ning augustis on tal plaan minna USA-sse edasi õppima. Sihiks on võetud Oklahoma ülikool.

Tagasi üles
Back