Mäkinen: ainult punktikatse tekitab Oti puhul küsimust

Tommi Mäkinen. FOTO: Karli Saul

Toyota rallimeeskonna pealik Tommi Mäkineni segab gripp, ent ometi tuli ta Rootsi ralli viimase võistluspäeva varahommikul hooldusalasse, et oma hoolealused heade sõnadega teele saata. Mäkineni tuju on siiski hea – Ott Tänak ja Martin Järveoja on Rootsi ralli liidrid.

«Ott on sõitnud väga targalt ning see on talle andnud liidripositsiooni. Loodame, et ühtegi tehnilist probleemi ei teki ning Ott saab võitu nautida. Ta on olnud kontrolliv ning ainult punktikatse tekitab küsimust – mida ta sealt küll ootab?» arutles Mäkinen. «Eilne päev tundus tema jaoks nii lihtne, ta leidis hea kiiruse ja enesekindluse.»

Tänaku tiimikaaslaste käsi nõnda hästi pole läinud – Kris Meeke on küll kuues, kuid võitles eile kehva rajapositsiooniga, Jari-Matti Latvala on sõitnud mitu korda lumevalli ning sõidab Rally2 arvestuses.

«Nad on öelnud, et see on Monte Carlo ralli kordus, sest rajal on väga palju lögast lund. Kris on nüüd taas poodiumile teel, ent tema ees olevatel meestel on tihe rebimine (esinelik on 2,3 sekundi sees, Meeke kaotab teisel kohal olevale Lappile 42,5 sekundiga), kuid eriti nendes tingimustes võib kõike juhtuda.»

Rootsi ralli viimase päeva avakatse on kavas kell 8.50, jälgi Postimehe otseblogi!

Tagasi üles
Back