Silver Tabo
Lauri Markkanen.
Lauri Markkanen. Foto: David Banks / AP

Korvpalliliigas NBA teenis idakonverentsi tagumiste meeskondade seas virelev Chicago Bulls kolmanda järjestikuse võidu, kui alistas koduväljakul unelmate korvpalliliigas isikliku punktirekordi püstitanud soomlase Lauri Markkaneni (35) ja ameeriklase Zach LaVine'i (42) vedamisel tulemusega 126:116 Boston Celticsi meeskonna.

Kodumeeskond kaotas idakonverentsi viienda meeskonna vastu avaveerandi 28:33, kuid läks poolajapausile tänu tugevale teisele neljandikule 14-punktilises 64:51 eduseisus. Kolmandal veerandajal viskasid mõlemad tiimid võrdselt 30 punkti ja ehkki Boston võitis viimase veerandaja kolme punktiga, suutis võõrustaja hoida eduseisu lõpuni.

39 minutit väljakul rassinud 23-aastane LaVine kogus üleplatsimehena NBA-karjääri punktirekordit märkivad 42 punkti (visked väljakult 17/29, kaugvisked 5/11). Samuti karjääri tippmargi püstitanud Markkanen tegi kaksikduubli, kui viskas 35 punkti (visked väljakult 12/20) ning võttis maha ka 15 lauapalli. Bostoni parimana kogus Kyrie Irving 37 silma ja kümme korvisöötu.

Idakonverentsis paikneb Bulls 15 meeskonna konkurentsis 16 võidu ja 44 kaotusega 13. kohal, Celtics on 37 võidu ja 23 kaotusega viiendal positsioonil. Viimasena play-off'i viival kaheksandal real asub praegu 28 võitu ja 31 kaotust kogunud Charlotte Hornetsi meeskond.

Valitsev meistermeeskond Golden State Warriors pidi koduväljakul tunnistama skooriga 112:118 James Hardenita mänginud Houston Rocketsi paremust. Võitjate kõige tulemuslikum oli 25 punktiga Eric Gordon. Üleplatsimeheks kerkis aga 29 silmaga Warriorsi mängumees Kevin Durant.