Asetuseta Bencic võitis Dubais, Tsitsipas Marseille`s

Stefanos Tsitsipas võitis Marseille`s oma elu teise ATP turniiri.

Dubai WTA tenniseturniiril jätkas võimsalt Belinda Bencic, alistades laupäevases finaalis tšehhitar Petra Kvitova kolmes setis 6:3; 1:6; 6:2. 21-aastane šveitslanna võitis WTA turniiri viimati neli aastat tagasi.

Bencici võit on seda hinnatavam, et teel võidukarikani alistas ta koguni 4 maailma esikümne mängijat nelja päeva jooksul (Arina Sabalenka, Simona Halepi, ja tiitlikaitsja Elina Svitolina).

Värskelt avaldatud WTA edetabelit juhib jaapanlanna Naomi Osaka, talle järgneb Simona Halep. Dubai turniiril finaali jõudnud Kvitova möödus ameeriklanna Sloane Stephensist ning tõusis kolmandaks.

Belinda Bencic tõusis maailma edetabelis Eesti esinumbri Anett Kontaveiti (WTA 21) kannule 23.positsioonile. Nende vahele jääb Lätit esindav Jelena Ostapenko. Kaia Kanepi langes kaks kohta ja on nüüd 86. kohal.

Marseille`s toimunud ATP turniiril võitis oma teise ATP tiitli 20-aastane kreeklane Stefanos Tsisipas. Finaalis alistas ta Kasahstani  tennisisti Mihhail Kukuškini 7:5, 7:6 (5). Tsitsipas lõi koguni 14 ässa ja võitis 84 protsenti oma esimese servi punktidest. «Tiitlite võitmine on see, mille nimel ma tööd teen,» ütles Tsitsipas. «See on kõige rahulduspakkuvam ning kõige suurem rõõm tennises,» lisas ta.

ATP edetabelis on Tsitispas kerkinud juba 12.kohale. Edetabeli esikolmikus muudatusi pole. Maailma tennise esinumbrina jätkab serblane Novak Djokovic, talle järgenvad Rafael Nadal ja Saksamaad esindav Alexander Zverev. Eesti parim meestennisist Jürgen Zopp paikneb 163. postisioonil.