Liverpool lõi viis väravat, Tottenham kaotas Londoni derbimängu

Kris Ilves
Virgil van Dijk (punases) lõi Liverpooli viiest väravast koguni kaks.
Virgil van Dijk (punases) lõi Liverpooli viiest väravast koguni kaks. Foto: Anthony Devlin / AFP

Kolmapäeval olid jalgpalli Inglismaa meistrivõistlustel võistlustules kõik tippmeeskonnad. Kuuest suurest jäi ainsana kaotajaks Tottenham Hotspur.

Tottenham tunnistas võõrsil Londoni derbimängus Chelsea 2:0 paremust. Chelsea väravad sündisid teisel poolajal, kui 57. minutil jõudis sihile Pedro ja kümmekond minutit enne lõpuvilet sai omavärava kirja Kieran Trippier.

Liigatabeli liider Liverpool purustas kodus 5:0 Watfordi. Avapoolajal lõi kaks väravat Sadio Mane, teisel poolajal sahistas samuti kaks korda võrku Virgil van Dijk ja ühe lisas Divock Origi. Trent Alexander-Arnold sai kirja suisa kolm väravasöötu.

Liverpooli lähim jälitaja Manchester City alistas kodus Sergio Agüero penaltist 1:0 West Ham Unitedi. Manchester United sai aga võõrsil 3:1 jagu Crystal Palace’ist – Romelu Lukaku lõi kaks väravat, Ashley Young ühe tabamuse. Pealinlaste auvärava eest hoolitses Joel Ward.

Sarnaselt Liverpoolile pani väravatesaju püsti Londoni Arsenal, kes alistas kodus 5:1 Bournemouthi. Seejuures sahistasid võrku kuus erinevat meest – Arsenali eest Mesut Özil, Henrih Mhitarjan, Laurent Koscielny, Pierre Emerick Aubameyang ja Alexandre Lacazette ning Bournemouthi tabamuse lõi Lys Mousset.