Järelvaadatav: Pärnu alistas veerandfinaali avalahingus TalTechi

Võrkpalli Eesti meistrivõistluste veerandfinaalis kohtusid Pärnu võrkpalliklubi ja TalTech, kust võitjana väljus koduväljakul mänginud Pärnu tulemusega 3:0 (25:16, 25:16, 25:23).

Üleplatsimeheks kerkis TalTechi pallur Richard Orutar, kelle arvele kogunes 14 punkti. Pärnu kolm parimat punktitoojat jõudsid kahekohalise arvuni – Toms Svans sai kirja 12, Taavet Leppik 11 ja Chizoba Atu Neves 10 silma.

Kahe võiduni peetava veerandfinaalseeria teine mäng toimub 8. märtsil kell 18.30 TalTechi spordihoones. TalTechi võidu puhul leiab 10. märtsil kell 17 Pärnus aset ka kolmas mäng.

Enne mängu:

Pärnu VK oli Credit24 Meistriliiga põhiturniiri neljas meeskond ja võitis lõppenud nädalavahetusel liigas pronksi. TalTech oli kaheksas ning pääses viimasena play-offi, kus jäi alla hilisemale liiga võitjale Tartu Bigbankile, vahendab Volley

Credit24 Meistriliiga põhiturniiril jäi Pärnu omavaheliste mängudega peale 2:0 – mõlemal korral saadi TalTechist jagu tulemusega 3:1.

Pärnu meeskonna peatreener Avo Keel tahab seeria kahe mänguga ära lõpetada. «Teeme kõik endast oleneva, et ei peaks pühapäeval enam mängima. Nad on lubanud tugevamaid «hammustada», ent seni pole see õnnestunud ja mina loodan, et seda ei juhtu ka selles paaris,» rääkis Keel.

«Credit24 Meistriliiga veerandfinaalis ei saanud nad Tartule üldse vastu, aga seda ei tea, kas vorm oli kehv või püüdsid nad liiga palju. Viimane omavaheline mäng oli kvaliteedi osas kehv mõlemal pool võrku,» lisas peatreener, kes loodab, et mängijad on äsja pronksiga lõppenud nädalavahetuse unustanud.

«Final Fouri tulemused õigustasid põhiturniiri tabeliseisu. Muidugi tahtsin enamat, aga ma ei nurise. Poolfinaalis oli vastane lihtsalt parem ja teise mängu ju võitsime. Meeskonna seis on normaalne ja loodan, et ka mängijad suudavad mineviku selja taha jätta ning keskenduda Eesti meistrivõistlustele. Mina olen seda juba teinud,» jätkas ta.

TalTechi juhendajal Janis Sirelpuul tuli tõdeda, et olukord on keeruline, sest meeskonna liider Mihkel Nuut sai hiljuti vigastada. «Kahjuks pean ütlema, et meie põhiline rünnakujõud Mihkel Nuut vigastas nädala lõpus tugevalt hüppeliigest ja meid hetkel kindlasti aidata ei saa, praegu liigub ta karkudel,» rääkis peatreener.

«Aga selline on sport ja nüüd peavad teised mehed suurema panuse andma ning keegi peab ka liidrirolli astuma. Peamurdmist on meil koosseisuga kõvasti, 14 võrdset mängijat mul kahjuks kasutada pole,» sõnas Sirelpuu.

Tagasi üles