Hyundaist kinga saanud noor soomlane: olin Rootsis kiire ja telefon hakkas taas helisema

Jari Huttunen

FOTO: Hyundai Motorsport GmbH

Möödunud hooaja järel Hyundai noorteprogrammist välja heidetud Jari Huttunen on pärast Rootsi MM-rallil näidatud kiirust saamas taas kõnesid MM-sarja meeskondadelt.

Aastal 2017. valiti Jari Huttunen Karl Kruuda asemel Hyundai noorteprogrammi, tänu millele ta kogu 2018. aasta Hyundai R5 masinaga MM-sarjas kaasa lüüa sai. Siis ei suutnud aga Huttunen Hyundai meelest piisavat kiirust näidata ja nii saadeti noor soomlane meeskonnast minema.

Sel aastal sai soomlane tänu isiklikele toetajatele uue võimaluse end Rootsi MM-rallil tõestada Škoda Fabia R5-ga WRC2 klassis ning Huttunen kasutas võimaluse ära: ta võitis 17-st katsest üheksa ning oli võitlemas klassivõidu nimel. Eelviimasel katsel sõitis Huttunen aga teelt välja ning pidi katkestama.

Vaatamata sellele oli Huttuneni esitus piisavalt hea, et uuesti tehasemeeskondadele muljet avaldada: «Minu telefon on taas helisema hakanud. Saan palju rääkida erinevate inimeste ning erinevate meeskondadega. On olemas võimalus, et saan lähiajal taas mõne meeskonnaga koostööd teha.»

«Rootsi rallil sai näidata, kui kiire ma suudan olla. Tegelikult tean, et suudan olla veelgi kiirem ning parem. Keeruline on võistelda, kui tead, et see on sinu ainus võimalus end tõestada. Suutsin selle pinge all täitsa head kiirust näidata. Lisaks märkasid ka erinevad meeskonnad seda, mis on ainult positiivne,» rääkis Huttunen Autospordile.

Tagasi üles