Blogi: Manchester Unitedi tuli ülikeerulisest seisust välja ja kukutas PSG dramaatiliselt

Kris Ilves
Peakohtunik Damir Skomina (pildil) andis VARi abil Manchester Unitedile penalti, mis viis inglased Meistrite liigas veerandfinaali. Foto: BENOIT TESSIER / REUTERS

Manchester Unitedi jalgpalliklubi alistas Meistrite liiga kaheksandikfinaali kordusmängus võõrsil dramaatilisel moel Pariisi Saint-Germaini 3:1 ja pääses võõrsil löödud väravate reegli abil veerandfinaali. Manchester Unitedi päästev tabamus sündis neljandal üleminutil penaltist, mille peakohtunik Damir Skomina määras VARi abil.

Manchester United, kes kaotas avamängus kodus 0:2, asus korduskohtumises juhtima juba teisel minutil, kui Thilo Kehreri eksimuse realiseeris väravaks Romelu Lukaku. PSG vastas kümme minutit hiljem, kui Kylian Mbappe eeltöö vormistas tabamuseks Juan Bernat. Ent puhkepausile mindi siiski külaliste üheväravalises eduseisus, sest 30. minutil jõudis teistkordselt sihile Lukaku.

Teine poolaeg oli oluliselt sündmustevaesem. Kuid juhtuma hakkas viimastel minutitel, nagu Manchester Unitedi mängudel ikka kombeks. 90 minutil mängis Presnel Kimpembe karistusalas käega, mida peakohtunik Skomina algul ei märganud, kuid VARi abil määras siiski penalti. 11 meetri karistuslöögi realiseeris Marcus Rashford. Seejärel pidas Inglismaa suurklubi PSG lõpusurvele vastu ja kirjutas taas jalgpalliajalugu.

Teises kolmapäevases kaheksandikfinaalis kohtusid Porto ja Roma. Avamäng Itaalias lõppes võõrustajate 2:1 võiduga. Korduskohtumise normaalaeg aga omakorda Portugali tippklubi 2:1 eduseisus, mis tähendas, et ees ootas lisaaeg.

Roma ründaja Edin Džeko raiskas lisaajal paar superšanssi ning mängu kallutas enda poolele Porto. Alessandro Florenzi sikutas karistusalas Fernandot särgist ja peakohtunik Cüneyt Cakir määras VARi abil (!) penalti. Alex Telles ei eksinud ja viis Porto veerandfinaali.

Pöörane jalgpalliõhtu!

Tulemused:

FC Porto - AS Roma 3:1 (27. Soares, 53. Marega, 117. pen Telles - 37. pen De Rossi), kahe mängu kokkuvõttes 4:3 ja veerandfinaali jõudis Porto.

Pariisi Saint-Germain - Manchester United 1:3 (12. Bernat - 2., 30. Lukaku, 90+4. pen Rashford), kahe mängu kokkuvõttes 3:3 ja võõrsil löödud väravate reegli abil jõudis veerandfinaali Manchester United.