Nädalavahetusel selguvad koolisõidu sisemeistrid

Dina Ellermann. FOTO: Külli Tedre

Eeloleval nädalalõpul selguvad Rahulas sisemeistrid koolisõidus ning Varssavis toimub takistussõidu Kesk-Euroopa liiga finaalvõistlus.

Laupäeval ja pühapäeval ootame kõiki Rahula talli, kus selguvad kõikide vanuseklasside koolisõidu sisemeistrid. Esimesel päeval jagatakse välja medalikomplektid laste ja juuniorite klassis ning teisel päeval seeniorite, noorte, poniratsanike ja harrastajate klassis.

Seeniorites osaleb viis võistluspaari. Dina Ellermann on stardis nii Landy’s Akvareli kui Donna Annaga, talle pakuvad konkurentsi Getter Kangur ja Ashwan, Grete Hussar ja Scott ning Tiina Kuusmann ja Romantika. Noorte klassis on neli võistlejat: Helena Kaal (Cassander), Maian Kesküll (Kevins), Maribel Tuiken (Jazz Hit) ja Hanne-Lore Väin (Burberry 7). Juuniorite klassis on stardis 7, laste klassis on üles antud 10 ja poniratsanike arvestuses samuti 10 võistluspaari. Tavapäraselt kõige arvukam on harrastajate klass, kuhu seekord oodatakse võistlema 14 võistluspaari.

Niitväljal toimuvad samal ajal takistussõidu sisemeistrivõistlused laste- ja U25 klassile. Laupäeval selguvad lasteklassi sisemeistrid ja pühapäeval U25 parimad. Mõlemas klassis on oodata tihedat rebimist medalite pärast. Lapsed hüppavad 110 cm parkuuri ja U25 ratsanikud 130 cm parkuuri.

Neljapäeval algab Varssavis CSI3*-W võistlus, mis kulmineerub pühapäeva õhtupoolikul maailmakarika etapiga takistussõidus. Võistlus on ühtlasi ka Kesk-Euroopa liiga finaal, mille järel selguvad maailmakarika finaali pääsejad. Eestit esindavad võistlusel Kullo Kender, Rein Pill, Hanno Ellermann, Tiit Kivisild ja Gunnar Klettenberg. Kas eestlastel õnnestub endale MK-finaali koht lunastada, näitab pühapäevane võistlus.

Tagasi üles
Back