Nelkel seisavad koos Riihimäe Kukkedega Balti liigas ees tõehetked

Margus Martin
Paavo Nelke.
Paavo Nelke. Foto: Käsipalloseura Riihimäen Cocks

Soome käsipalliliigas liidriohje hoidval Riihimäe Cocksil, mille väravavahtide treener on Tapalt sirgunud Paavo Nelke, seisavad eeloleval nädalalõpul ees kaks Balti liiga veerandfinaalmängu Põlva Servitiga.

Tegemist on kahtlemata põneva vastasseisuga, sest nimetatud kaks meeskonda kohtusid mullu omavahel Balti liiga finaalis, kus paremaks osutus tulemusega 26:23 Soome meister.

Seekord tuleb emmal kummal nelja parema meeskonna osalusel toimuvast finaalturniirist suu puhtaks pühkida. Hoolimata Serviti koduväljakueelisest peetakse selles paaris soosikuks ikkagi Soome klubi.

Samas, pall on endiselt ümmargune, sest Eesti käsipalli valitsev meister võitis tänavusel põhiturniiril mõlemad omavahelised matšid: esimese koduväljakul 25:24, teise "võõrsil" Viimsis 26:25.

Paavo Nelke läheb Cocksiga laupäeval ja pühapäeval Põlvas mängitavatele Balti liiga veerandfinaalkohtumistele vastu igal juhul positiivse emotsiooniga, sest Soome meistriliigas alanud põhihooaja teise etapi mängudest on nopitud kaks võitu. Tõsi, mõlema saavutamiseks nähti üsna suurt vaeva.

Esimeses voorus alistati 26:21 (poolaeg 11:11) Karjaa BK-46, teises saadi võõral väljakul 28:24 (15:12) jagu Grankulla IFK-st.

Veel kuulub ülemisse nelikusse Helsingi Dicken, kellega Nelke meeskond läheb kokku 13. märtsil.

Enne play-off-matšide algust mängivad nii turniiritabeli neli esimest kui ka neli järgmist isekeskis läbi kaheringilise turniiri.