Pärnu play-off lootus elab, Kalev/TLÜ kindlustas koha koduses esikuuikus

Pärnu Sadam vs BC Kalev Cramo.
Pärnu Sadam vs BC Kalev Cramo. Foto: Ardi Truija / Pärnu Postimees /

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas teenisid laupäeval Eesti klubidest kindla võidu Pärnu Sadam ja Tallinna Kalev/TLÜ.

BC Valga-Valka/Maks&Moorits - Tallinna Kalev/TLÜ 78:90 (14:33, 18:20, 22:17, 24:20)

Kalev/TLÜ alustas kohtumist võimsalt, kui esimese 2.12 jooksul mindi 14:2 juhtima. Eduseisu aina suurendati ja mõlemal väljakupoolel hätta jäänud Valga-Valka kaotas avaveerandi 14:33. Järgmise kümne minuti jooksul võõrustajate mängupilt siiski paranes ning veerandaja keskpaigaks kahanes vahe 15 punktile. Külalised aga taastasid algse edumaa ja poolaeg võideti 53:32.

Kolmanda veerandaja alguses oli paremas hoos samuti Kalev/TLÜ, ent seisult 34:59 tegi Valga-Valka 10:3 spurdi ja kahel korral suudeti ka 14 punkti kaugusele pääseda. Viimasel neljandikul võtsid võõrustajate poolelt mängu enda peale Dashawn King ja Lynden Bernard Rose Jr ning kaotusseis õnnestus 11 punktile vähendada. Vastaste poolelt näidati samuti viskekindlust, kui kodumeeskonda ohtlikult lähedale ei lastud ning teeniti kokkuvõttes 12-punktiline võit. Sellega kindlustati ühtlasi koht Eesti liiga play-offis.

Ronald Eric McGhee Jr tõi Kalev/TLÜ parimana 25 punkti. Damarcus Jamaal Harrison viskas 19 silma ning Karl-Johan Lips lisas 12 punkti ja 7 lauapalli. Leemet Loik sai kirja 11 ning Janar Talts 10 punkti.

Valga-Valka ridadest viskas üleplatsimehena Dashawn King 28 punkti. Lynden Bernard Rose Jr lisas 15 ja Egert Haller 13 silma. Võrdselt 9 punkti tõid Kristaps Miglinieks ja Sade Aded Hussein. Käe sai valgeks veel Timo Eichfuss, tuues 4 punkti.

Tartu Ülikool - Pärnu Sadam 52:68 (13:20, 10:20, 8:18, 21:10)

Ühisliiga play-offi pääsu nimel kindlasti võitu vajanud Pärnu lasi Tartul avaveerandi keskpaigaks vaid kaks punkti visata ning ligi neli minutit hiljem juhiti 20:9. Teine veerandaeg algas seisult 13:20 ja Kregor Hermeti lähiviskest vähendas Tartu vahe viiele punktile. Seejärel tegid külalised aga 12:3 spurdi ning Demetre Riversi nelja järjestikuse punkti toel haarati poolajaks 17-punktiline eduseis.

Tartu jaoks midagi paremaks ei läinud, kui piirduti kolmandal veerandajal vaid kaheksa punktiga ja kaotusseis kärises koguni 27 punktile. Põnevust veel mõnevõrra tagasi toodi, sest 4.29 jooksul tehti 11:2 spurt. Vahe oli aga endiselt liiga suur ja Pärnu sai teenitult 16-punktilise võidu.

Justin Alexander Alston ja Henri Wade-Chatman tõid Pärnu eest vastavalt 17 ning 16 punkti, kellest esimene võttis ka 11 lauapalli. Mihkel Kirves lisas 14 ja Demetre Rivers 11 silma.

Tartu parimad olid Arnas Velicka ning Julius Kazakauskas, kes viskasid 13 punkti ja kogusid vastavalt 7 ning 9 lauapalli. Kregor Hermeti nimele jäi 10 punkti ja 7 lauapalli.

Päeva esimeses mängus alistas BK Ventspils 115:58 Jekabpils/SMScredit.lv ning BK Ogre oli 93:75 parem BK Liepajast.

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas peetakse pühapäeval, 10. märtsil ära üks mäng, milles Läti Ülikool võõrustab TALTECH-i.