Liverpool pööras kaotusseisu võiduks, Chelsea viigiks

Kris Ilves
Roberto Firmino (paremal) lõi Liverpooli neljast väravast kaks.
Roberto Firmino (paremal) lõi Liverpooli neljast väravast kaks. Foto: Peter Powell / EPA

Inglismaa meistritiitlit jahtiv Liverpool tuli kaotusseisust välja, alistades kodusel Anfieldil väravaterohkes lahingus Burnley tulemusega 4:2.

Burnley haaras juhtohjad juba kuuendal minutil, kui sihile jõudis Ashley Westwood, ent Liverpool toibus šokist kiirelt. Roberto Firmino 19. ja Sadio Mane 29. minuti väravad andsid puhkepausiks Liverpoolile üheväravalsie eduseisu.

Teisel poolajal, 67. minutil sahistas Firmino teist korda võrku, kuid Burnley polnud veel lõplikult alla andnud. Esimesel üleminutil vähendas külaliste kaotusseisu Johann Gudmundsson, aga Mohamed Salah vastas kaks minutit hiljem, vormistades lõppseisu.

73 punkti kogunud Liverpool jätkab Inglismaa meistrivõistlustel teisel positsioonil, jäädes liidrikohal olevast Manchester Cityst maha ühe silmaga. Tottenham Hotspur on 61 punktiga kolmandal kohal.

Kolmanda järjestikuse kaotuse saanud Burnley heitleb liigasse püsimajäämise nimel, edestades väljalangemistsooni kahe punktiga.

Täiendatud kell 18.22:

Londoni Chelsea kaotas kodus punkte, kui leppis 1:1 viiki Wolverhampton Wanderersiga. Raul Jimenez viis külalised 56. minutil juhtima, aga Chelseale päästis viigipunkti Eden Hazard, kes jõudis sihile matši teisel üleminutil.

Chelsea asub 57 punktiga kuuendal, Wolves 44 silmaga seitsmendal kohal.