Kristjan Port: Veerpalu juhtumi klaarimata jätmise tõttu on nüüd valu palju suurem

Andrus Veerpalu (paremal) ja Mati Alaver 2011. aasta pressikonverentsil, kui teemaks oli Veerpalu enda dopingukahtlustus.

FOTO: RAIGO PAJULA / AFP

Spordibioloog Kristjan Port rääkis ETV spordisaates dopingust tippspordis ning tõdes ühtlasi, et praegune dopinguskandaal mõjub ühiskonnale palju valusamalt, kuna kümnendi alguses lahvatanud Andrus Veerpalu kasvuhormooni kaasus ei leidnud lõplikku lahendust.

Kas inimeste illusioon, et tippsport on puhas ja saab olla puhas, on purunenud?

Tippsport ei ole puhas, aga saab olla puhas. See on ju nagu inimese elugi – ega me ei ela väga puhast elu. Alati petame iseennast ja natukene petame teisi ning osa pettust on isegi kasvatusliku eesmärgiga.

Pettutakse inimestes ja tegudes ja see solvumine on ju väga tugev tunne, täis energiat, millega tehakse otsuseid, mille kohta pärast mõeldakse, et oleks võinud natuke teisiti teha. Ma arvan, et see on ka eelmise juhtumi üks sisu – kui Veerpalu juhtumit eelmine kord ära ei klaaritud ja lihtsalt rahulduti selle emotsionaalsest taagast vabanemisega, siis kõik need olulised asjad jäid tegemata ja nüüd on see valu niivõrd palju suurem.

Loe refereeritud artikli täisteksti ERRi spordiportaalis.

Tagasi üles