Järelvaadatav: Tartu naiskond teenis Balti liiga finaalis valusa kaotuse

Naiste võrkpalli Balti liiga meistriks tuli Leedu klubi Alytaus Prekyba-Parama, kes alistas finaalis 3:2 (25:27, 25:23, 20:25, 25:22, 13:15) TÜ/Bigbanki.

Tartu kaotus oli seda valusam, et viimases viiendas geimis vahetati pooli tartlaste 8:3 eduseisus.

Tartu parimana tõi Jade Šadeiko 23 punkti, Ingrid Kiisk kogus 20, Mari Arak 15 ning Renate Pikk 13 punkti. Võitjate parim oli 20 punktiga Jekaterina Kovalskaja.

Tartu peatreener Kristjan Kais ütles mängu järel, et tegu oli võrdsete heitlusega. «Mõlemad naiskonnad andsid endast kõik. Meil jäi lõpus võib-olla enesekindlusest ja eneseusust puudu. Lasime kahel lihtsal servil lihtsalt väljakule kukkuda,» ütles Kais.

Kaisi üllatas vastaste südi kaitsemäng: «Nad läksid iga palli järele ja võitlesid olukorrad lõpuni. Ma ei ütle, et me numbrite poolest neile alla jäime. Lasime nad rumalalt viimases geimis järele.»

Pronksimängus alistas Riia Võrkpallikool 3:2 TalTech/Tradehouse'i.

TÜ/Bigbank sai poolfinaalis tulemusega 3:1 (16:25, 25:9, 25:23, 25:21) jagu teisest Eesti naiskonnast TalTech/Tradehouse. Võitjate ridades tõi nurgaründaja Jade Šadeiko üleplatsimängijana 24 punkti, millele lisandus kaks blokipunkti. Koguni viis ässa löönud Ingrid Kiisk toetas teda 21 silmaga. TalTechi parimana kogus Raili Kont-Kontson 13 punkti.

Leedu klubi Alytaus Prekyba-Parama alistas poolfinaalis Riia Võrkpallikooli 3:1 (25:17, 25:14, 22:25, 25:23), vahendab Volley.ee. Võitjate resultatiivseim oli nurgaründaja Jekaterina Kovalskaja 19 (+8) punktiga, kaotajate poolel Marta Kamelija Levinska samuti 19 punkti.