Kris Ilves
Steph Curry (vasakul) ja James Harden.
Steph Curry (vasakul) ja James Harden. Foto: David J. Phillip / AP

Korvpalliliigas NBA kohtusid möödunud ööl mullused läänekonverentsi finalistid, kui valitsev meister Golden State Warriors sai võõrsil 106:104 jagu Houston Rocketsist.

Läänekonverentsis liidrikohal olev Warriors võitis esimese veerandaja kümne punktiga (33:23), kuid suurele puhkepausile mindi vaid kahepunktilises (54:52) eduseisus. Kolmanda veerandaja lõpuks rebis Warriors end taas ligi kümne punktiga ette (85:78), aga Rockets tuli ka sellest seisust peaaegu välja.

Rocketsi üheksa-null spurt neljandal veerandajal päädis Chris Pauli 2+1 rünnakuga 10,8 sekundit enne lõpusireeni, mis vähendas võõrustajate kaotusseisu 103:104 peale. Sellele järgnes Stephen Curry (Warriors) kaks tabavat kaugviset ja tiitlikaitsja pääses kolme silmaga ette. James Harden (Rockets) tabas 6,4 sekundit enne lõppu kahest vabaviskest ühe ja lauapalli sai Warriors. Mäng tehtud.

Mängu suurim korvikütt oli 30 punkti kogunud Klay Thompson (Warriors). Teda toetasid DeMarcus Cousins 27 ja Curry 24 silmaga. Rocketsi resultatiivseimad olid Harden 29 (+ 10 resultatiivset söötu) ja Paul 24 punktiga.

Kui Warriors sai 21 kaotuse kõrvale hooaja 46. võidu ja jätkab läänekonverentsi liidrina, siis Rockets asub 42 võidu ja 26 kaotusega neljandal tabelireal. Viimasel play-off’i ehk kaheksandal kohal paiknev Los Angeles Clippers on kogunud 39 võitu.

Oklahoma City Thunderi staar Russell Westbrook jõudis möödunud ööl järjekordse saavutuseni, kui sai kirja karjääri 40. kolmikduubli, kus ta on visanud vähemalt 30 punkti. Tema arvele kogunes Thunderi 108:96 võidumängus Brooklyn Netsi üle 31 punkti, 12 lauapalli ja 11 resultatiivset söötu.

Thunder on sarnaselt Rocketsile kogunud 42 võitu ja 26 kaotust, kuid asub läänekonverentsis Houstoni meeskonna ees kolmandal positsioonil. Eespool on vaid Warriors ja Denver Nuggets.