10-aastane olümpiale pürgiv rulatüdruk: miks ainult poistel lõbus peab olema?

Sky Brown

FOTO: Sander Ilvest

Kõigest 10-aastane tüdruk Sky Brown on pürgimas olümpiamängudele esmakordselt kavas oleval spordialal, milleks on rulasõit.

«Soovin lihtsalt minna, nautida oma sõitu ja lõbutseda. Ma ei tea tegelikult, kelle vastu ma võistlema asun. Kogu üldise korralduse kohta mul väga aimu ei ole,» rääkis Brown BBC-le.

«Minu arust pole aga vahet, kui vana sa oled. Olen küll väga väikest kasvu, aga ma olen vamis minema sellisele suurele võistlusele. Sa suudad kõike saavutada, pole vahet, kui vana sa oled,» lausus Brown.

«Vahest soovin end ületada ja teha samu asju, mida poisid teevad. Miks ainult poisid saavad teha kõike seda, mis on lõbus? Mina arvan, et tüdrukud võivad teha kõike sama, mida poisidki,» rääkis Brown.

Browni eesmärgiks on võistelda 2020. aasta Tokyo olümpiamängudel, kus temast saaks läbi aegade noorim Suurbritannia esindaja suveolümpial. Olümpia ajaks saab neiu 12. aastaseks.

Muide, Brown osales sel aastal ka Eestis Simple Sessionil toimunud naiste Sister Skate Session võistlusel, kus ta võttis 83,2 punktiga esikoha. 

Tagasi üles