Üllas tegu! Kelly Sildaru asub homme Keenia koolilapsi motiveerima
Vaata videot Sildarule kaasaelavatest lastest

Kelly Sildaru võistlushoos.

FOTO: Sean M. Haffey/AFP/Scanpix

Eesti freestyle-suusataja Kelly Sildaru külastab homme Keenias Nyahururus kohalikku kooli, et sealseid lapsi motiveerida.

«Kelly Sildaru tuleb homme Nyahururusse Keenia koolilapsi motiveerima. Lapsed on väga suures ootusärevuses ning eelsoojenduseks elasid innukalt kaasa Kelly võistlusele, mida nad nägid videoprojektori vahendusel. Kindel see, et tuleb äärmiselt põnev kohtumine. Peale Falling Waters koolilaste on kohal ka viis riigi suuremat telekanalit,» kirjutab Eesti maja Keenias oma Facebooki lehel. 

Lisaks kirjutas sündmuse kohta ka Eesti jooksja Tiidrek Nurme, kes on aastaid Keenias treeninud: «Mul lihtsalt pole sõnu, ei usu seda enne, kui Kellyt oma silmaga homme Nyahururus näen. Kelly peamiseks sooviks Nyahururusse tulemisel on kohtuda kohalike Keenia lastega, keda innustada ja motiveerida. Kusjuures mitmed lapsed kellega ta kohtub on tema eakaaslased. Kohtumine leiab aset Falling Waters keskkoolis, kuhu tuleb nii põhikooli kui ka keskkooli peale kokku ligi 350 last.»

«Täna, kui lastele Kelly lugu tutvustasin, ei suutnud nad uskuda, et see maailma staar, keda nad just videos nägid on homme nende silmeees koos kiivri ja suuskadega. Vot seda ma tahaks näha! Seda näevad ka tõenäoliselt miljonid Keenia televaatajad, sest kohal on ka viis riigi suuremat meediakanalit.»

Kelly visiidi peamine põhjus on aga esindada Eesti delegatsiooni ÜRO keskkonnaassambleel, mida juhib keskkonnaminister Siim Kiisler. Kelly on Eesti juhitaval keskkonnaassambleel selleks, et tõmmata noorte seas tähelepanu kliima- ja keskkonnaprobleemidele.

Vaata videost, kuidas kohalikud lapsed Kelly võistlusele kaasa elavad: 
 

Tagasi üles