Maria Lota Kaul alistas karikavõistlustel tiitlikaitsja

Maria Lota Kaul.

FOTO: Eesti Tennise Liit

Homme selguvad tennise Eesti karikavõistlustel paarismängu võitjad ja üksikmängude finalistid.

Täna toimunud meeste üksikmängu veerandfinaalidest olid kaks ühepoolset ja kaks tasavägist. Kenneth Raisma alistas 51 minutiga Frederick Karma 6:2, 6:0 ja Karl Kiur Saar pisut üle tunni kestnud kohtumises Carl Bret Parko 6:4, 6:3. Johannes Seemani ja Robin Erik Partsi vaheline mäng venis rohkem kui kahetunniseks ning lõpuks jäi peale Parts 7:6(4), 7:5. Daniil Glinkal läks Kristofer Karma võitmiseks vaja kolme setti, lõpptulemus 3:6, 6:3, 6:2.

Naiste üksikmängudes andis Valeria Gorlats palaviku tõttu loobumisvõidu Eisabeth Iilale. Ka teisel noormängijal Anet Angelika Koskelil oli lihtne päev, ta alistas Anne Mai Mutso 6:0, 6:2. Maria Lota Kaul sai 6:4, 6:1 jagu tiitlikaitsjast Lissi Kubrest. Päeva pikim mäng oli Julia Skripniku ja Liina Suurvariku vahel, kaks tundi ja 18 minutit kestnud kohtumise võitis Skripnik 3:6, 6:4, 7:5.

Paarismängus mängiti poolfinaalid. Meeste kohtumised olid tasavägised. Raisma / Martin Randpere said kolmes setis 3:6, 6:1, 10:3 jagu Parko / Kevin Suvist. Parts / Seeman asusid küll alguses Glinka / Saar vastu kahe murdega 5:2 juhtima, kuid kaotasid esimese seti kiires lõppmängus 6:7(4) ja teise seti koguni 0:6.

Naistest pääsesid Koskel / Helena Narmont otse finaali, sest said Gorlats / Skripnikult loobumisvõidu. Suurvarik / Piret Ilves olid vastamisi Polina Ramenskaja / Aurelia Rigaga ja seeniortennisistid võitsid 6:4, 6:4.

Homme alustatakse võistluspäeva kell 11, mängitakse korraga kolmel väljakul. Võimalus kaks tiitlit võita on säilinud meestest Raismal, Saarel, Glinkal ja naistest Koskelil. Esimesel väljakul selgitavad naiste üksikmängu finalisti noortennisistid Iila ja Koskel. Teisel väljakul peavad duelli finaalikoha eest Raisma ja Glinka ning kolmandal väljakul Parts ja Saar. Järgmise mänguna on teisel väljakul vastamisi Kaul ja Skripnik. Kaul on karikavõitja aastast 2016, Skripnikul on karikavõite koguni neli – 2005, 2010, 2014, 2015.

Paarismängu finaalides (mitte enne kella 13.30) on naistest tiitlit jahtimas Suurvarik / Ilves ja Koskel / Narmont ning meestest Glinka / Saar ja Raisma / Randpere.

Tagasi üles