Blogi: Kaia Kanepi alustas kõrgetasemelist Miami turniiri võidukalt

Kaia Kanepi.
Kaia Kanepi. Foto: WILLIAM WEST / AFP

Eesti naiste tennise teine number Kaia Kanepi (WTA 89.) alustas kõrgetasemelist Miami tenniseturniiri võidukalt, kui alistas kvalifikatsiooniturniiri avaringis ühe tunni ja viie minutiga tulemusega 6:3, 6:3 hispaanlanna Paula Badosa Giberti (WTA 130.).

33-aastane eestlanna murdis kohe avaseti alguses vastase pallingu ning sellest piisas, sest ehkki üheksandas geimis päästis 21-aastane hispaanlanna kolm settpalli, siis neljanda suutis Kanepi realiseerida.

Teises setis asus Kanepi murdega 2:0 juhtima, samaga vastas ka Badosa Gibert, kes jõudis seti keskel vaid geimi kaugusele 3:4. Seepeale murdis aga taas Kanepi ning tüüris mängu edukalt võidusadamasse.

Põhitabelisse pääsemiseks tuleb Kanepil alistada veel üks vastane. Kvalifikatsiooniturniiri teises ringis läheb eestlanna vastamisi ungarlanna Timea Babosiga (WTA 102.), kes võitis kaks ja pool tundi kestnud matšis tulemusega 3:6, 7:5, 6:4 šveitslanna Stefanie Vögele (WTA 109.).

33-aastane Kanepi paikneb naiste maailma edetabelis 89. kohal. Hispaania tennise tulevikulootus, 21-aastane Gibert asub 130. positsioonil. Omavahel pole Kanepi ja Gibert tenniseväljakul kordagi kohtunud.

Neljanda väljaku esimeses mängus sai ukrainlanna Katerina Kozlova (WTA 114.) skooriga 0:6, 6:4, 6:2 jagu hiinlannast Lin Zhust (WTA 95.). Teises mängus alistas hispaanlanna Lara Arruabarrena (WTA 36.) ligi kaks tundi kestnud kohtumises ruumenlanna Monica Niculescu (WTA 127.) numbritega 6:0, 2:6, 6:4.

Kvalifikatsiooniturniiri teises ringis läheb Kanepi ja Giberti vahelise kohtumise võitja vastamisi ungarlanna Timea Babosi (WTA 102.) või šveitslanna Stefanie Vögelega (WTA 109.).

Tutvu ajakavaga.

Miami Open kuulub WTA Premier Mandatory kategooria turniiride sekka, mis on WTA kalendris slämmi- ja aastalõputurniiride järel kaalukaim tennisevõistlus.

Miami Openil osaleb ka Eesti naiste esinumber Anett Kontaveit (WTA 19.), kellele andis kõrge edetabelikoht otsepääsme põhiturniiri teise ringi. Seal kohtub Kontaveit Andrea Petkovic (Saksamaa, WTA 67.) – Amanda Anisimova (USA, WTA 73.) vahelise paari võitjaga. Edu korral võib Kontaveit kolmandas ringis kohtuda maailma neljanda reketi, sakslanna Angelique Kerberiga, aga samas faasis võib vastu tulla ka äsja lõppenud Indian Wellsi võitja, 18-aastane kanadalanna Bianca Andreescu (WTA 24.).

Indian Wellsi turniiril jõudis Kanepi teise ringi, kus kaotas 3:6, 6:2, 3:6 Saksamaa esindaja Julia Görgesile. Kontaveit jõudis aga neljandasse ringi, kus jäi 6:7, 6:4, 2:6 alla tšehhitar Karolina Pliškovale.