Video: jalgpalliliit võttis luubi alla mängijate turvalisuse

Punane kaart. Foto on illustreeriv.

FOTO: Reuters/ScanPix

Eesti jalgpallihooaja eel toimusid iga-aastased Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) kohtunike osakonna kohtumised Eesti tippliigade klubidega. Põhiteemaks oli mängijate turvalisus.

«Rääkisime, millised on võimalikud ohud vastasmängijale kui võitlusesse minnakse eelkõige mõtlematult libistades või jõulise väljaastega. Samuti olid päevakorras taktikalised vead. Vaatasime üheskoos videoid ja arutlesime, milliste rikkumiste puhul saadetakse mängija varakult väljakult ära, millisel juhul saab toetada kollast kaarti ning milliste vigade puhul kaardid tasku jäävad,» võttis Eesti Jalgpalli Liidu kohtunike koolitusjuht Hannes Kaasik lühidalt seminaride mõtte kokku.

Kaasiku sõnul on seminaride põhiteemad tihtipeale samad, mille üle arutatakse ka kohtunike koolitustel. «Videote maht on veidi väiksem, kuid põhimõte on sama – soovime ju kõik, et saaksime olukordadest üheselt aru. Kogemus näitab, et mängijatele on vaja põhitõdesid veidi rohkem üle korrata, mis on samas mõistetav. Kui tuua mõni näide, siis ikka ja jälle tuleb üle korrata ilmse väravavõimaluse peatamised karistusalas ja nendega kaasnevad kaardid. Pigem sooviksid mängijad alati näha kollast, kuigi hoiatuskaardiga pääseb vaid juhul kui rikkumine oli tehtud üritusega palli mängida,» selgitas Kaasik.

EJLi kohtunike koolitusjuht Hannes Kaasik kohtub iga hooaja alguses kõikide Premium liiga ja Esiliiga klubidega, lisaks toimub ühendseminar Esiliiga B meeskondadele, kui igast klubist võtab arutelust osa kaks esindajat.

Tagasi üles