Tipphetked: Tartu tuli kaotusseisust välja ja asus taas poolfinaalseeriat juhtima

Võrkpalli Eesti meistrivõistluste poolfinaalseeria kolmanda mängu Tartu Bigbanki ja Rakvere vahel võitis tulemusega 3:1 koduväljakueelist omanud Tartu, kes asus ka seeriat 2:1 juhtima.

Rakvere võitis küll esimese geimi 25:22, kuid järgmised kolm geimi kuulusid üsna kindlalt väljakuperemeestele. Teise ja kolmanda geimi võitis Tartu skooriga 25:19 ning neljanda 25:22.

Üleplatsimeheks kerkis Tartu mängija Hindrek Pulk, kelle arvele kogunes 15 punkti. Stefan Kaibald toetas teda 13 ja Märt Tammearu 12 silmaga. Rakvere parimad punktitoojad olid Markus Uuskari ja Karl Maidle vastavalt 13 ja üheksa silmaga.

Kolme võiduni peetava poolfinaalseeria neljas lahing peetakse 27. märtsil Rakveres kell 19 ning vajadusel peetav viies vastasseis taas Tartus 30. märtsil kell 19.

Kogu mäng järelvaadatav:

Kolme võiduni peetava poolfinaalseeria avamängu võitis eelmisel reedel koduväljakul kindlalt tulemusega 3:0 (25:21, 25:22, 25:19) Tartu meeskond. Veidi enam kui poolteist tundi kestnud kohtumises kerkis üleplatsimeheks Tartu austraallasest nurgaründaja Samuel Joseph Walker, kelle arvele kogunes 19 punkti. Hindrek Pulk toetas teda 18 silmaga. Kaotajate resultatiivseim oli 12 punktiga Denis Losnikov.

Sel neljapäeval suutis omakorda kodupubliku toel viiegeimilisest lahingust võitjana väljuda Rakvere, kelle mängumehed tulid kaks korda kaotusseisust välja ning teenisid lõpuks skooriga 3:2 (22:25, 26:24, 21:25, 25:23, 15:12) võidu.

Otsustavas viiendas geimis toimis Rakvere blokk pea ideaalselt – Tartu pommitaja Hindrek Pulk jäi paar korda sinna kinni, mis lisas võõrustajatele tohutult enesekindlust. Rakvere pääses paari punktiga juhtima ja hoidis seda eduseisu lõpuni.

Rakvere eest tegi suurepärase mängu Taavi Nõmmistu, kelle arvele kogunes 25 punkti, kuid üleplatsimeheks ta ei kerkinud, sest Pulk tõi Tartule suisa 30 silma.

Tartu ja Rakvere poolfinaalpaari omavaheline neljas kohtumine toimub 27. märtsil Rakveres kell 19 ning vajadusel peetav viies vastasseis taas Tartus 30. märtsil kell 19.

Teises poolfinaalpaaris juhib Pärnu võrkpalliklubi kahe mängu järel seeriat tiitlikaitsja Saaremaa võrkpalliklubi vastu 2:0, olles saanud esmalt koduväljakul 3:1 võidu ning viimati võeti neljapäeval ligi kolm tundi kestnud kohtumises võõral väljakul võit numbritega 3:2. Seeria kolmas mäng on kavas homme kell 17 taas Kuressaares. Paari neljas kohtumine toimub 28. märtsil kell 18 Pärnus ning vajadusel peetav viies mäng 30. märtsil kell 20 Kuressaares.