Tipphetked: tiitlikaitsja Saaremaa kaotas Pärnule poolfinaalseeria nulliga

Võrkpalli Eesti meistrivõistluste poolfinaalseerias alistas Pärnu Võrkpalliklubi kolmandas mängus Saaremaa Võrkpalliklubi 3:1 (25:22, 24:26, 21:25, 15:25) ning teenis vastu ootusi 3:0 seeriavõidu.

Nulliga tiitlikaitsja Saaremaa alistamine oli üllatuseks ka Pärnu peatreenerile Avo Keelele. «Kihlveokontorites oleks ilmselt sellisele pakkumisele kõige suurem koefitsient olnud,» tõdes ta.

«Esimesed kaks geimi mängisime tegelikult sisuliselt ilma diagonaalita, kolmandas geimis saime diagonaali ka taha. Eks see on psühholoogia taga, vahepeal õnnestub tal enesemobiliseerimine paremini, vahepeal mitte,» kommenteeris Keel Atu Chizoba Nevesi mängu.

Teises poolfinaalseerias on Tartu Bigbank mängudega 2:1 juhtimas Rakvere Võrkpalliklubi vastu. Selle seeria neljas kohtumine toimub 27. märtsil Rakveres kell 19.00 ning vajadusel viies Tartus 30. märtsil kell 19.00.

Kogu mäng järelvaadatav:

Neljapäeval Kuressaares ligi kolm tundi kestnud maratonlahingust väljus tulemusega 3:2 (26:24, 22:25, 25:23, 35:37, 22:20) võitjana Pärnu, kes asus ühtlasi kolme võiduni peetavat seeriat 2:0 juhtima ning on seega finaalist kõigest ühe matšivõidu kaugusel.

Seejuures tõi kohtumise resultatiivseimaks mängijaks kerkinud Pärnu diagonaalründaja Chizoba Neves Atu koguni 46 (!) punkti, kui realiseeris 79st (!) tõstest 42 (53 protsenti). Taavet Leppik lisas 16 punkti (+5), Atvars Ozolins 11 silma (-1).

Saaremaa meeskonna resultatiivseimana tõi Eddie Rivera 27 punkti (+15), Samuel Boehm lisas 20 (+10) ja Mihkel Tanila 13 punkti (+4).

Möödunud laupäeval peetud poolfinaalseeria avamängus sai Pärnu koduväljakul võidu tulemusega 3:1 (25:21, 22:25, 25:22, 25:20).

Pärnu resultatiivseim oli 17 punktiga Toms Svans, Atu Chizoba Neves panustas võitu 14 ning Taavet Leppik 13 silma. Tiitlikaitsja Saaremaa parim oli 13 punktiga Eddie Rivera. Pärnu vastuvõtt oli 55 ning rünnak 46 protsenti, Saaremaa samad näitajad olid vastavalt 45 ja 42 protsenti.

Pärnu meeskonna peatreener Avo Keel ütles, et meeskond sai end avageimis hästi käima. Seda tõestas ka kohe mängu algul tehtud 8:0 spurt. «Esimene geim töötas meie serv, aga lasime Saaremaa oma pehmete rünnakutega mängu tagasi. Jätsime väga palju olukordi löömata. Torkas silma, et esimeses geimis tegid nad palju servivigu, meie serv oli aga ülemõistuse hea. Kuulen, et Saaremaa mängis jube kehvasti, aga võib-olla teisel pool võrku mängiv meeskond mängis hästi.»

Poolfinaalseeria vajadusel peetav neljas kohtumine toimub 28. märtsil kell 18 Pärnus ja viies 30. märtsil kell 20 taas Kuressaares.