Tasavägise lahingu võitnud Kontaveit jõudis Miamis 16 parema hulka
Kontaveit: tunnen, et mängin aina paremini

Anett Kontaveit.

FOTO: Michael Reaves / AFP

Eesti tennise esireket Anett Kontaveit (WTA 19.) alistas kõrgetasemelise Miami WTA-turniiri kolmandas ringis tulemusega 7:6 (3), 2:6, 7:6 (4) Austraalia esindaja Ajla Tomljanovici (WTA 40.) ning jõudis kaheksandikfinaali.

Kaks ja pool tundi kestnud lahingu avasetis murdis 23-aastane eestlanna esmalt vastase pallingu ning pääses 3:1 juhtima, kuid Tomljanovic võitis seejärel kolm geimi järjest ning haaras omakorda juhtohjad. Viimaks läks avasett kiiresse lõppmängu, mille Kontaveit võitis numbritega 7:3 ehk esimene sett kuulus eestlannale skooriga 7:6 (3).

Teises setis asus Horvaatias sündinud australlanna 4:1 juhtima ning ehkki Kontaveit tuli ühe geimivõidu toel lähemale, siis teine sett kuulus kindlalt numbritega 6:2 Tomljanovicile. Otsustavas kolmandas setis võitis Kontaveit kolm geimi järjest ning asus 3:1 juhtima, kuid seisul 5:4 murdis Tomljanovic eestlanna servi ning tõi tabloole viiginumbrid 5:5. Kontaveit vastas omakorda murdega, aga sama suutis ka Tomljanovic, mistõttu ootas taas ees kiire lõppmäng. Otsustavaid punkte kindlamalt mänginud Kontaveit võitis selle 7:4 ning ühtlasi otsustava seti skooriga 7:6 (4) ning kogu matši tulemusega 7:6 (3), 2:6, 7:6 (4).

«See oli tõesti väga raske ja tasavägine mäng ning ma püüdsin kiires lõppmängus lihtsalt jääda sitkeks ning mängida niivõrd hästi, kui ma suudan,» ütles Kontaveit matšijärgses intervjuus. «Ta mängis väga hästi ning mulle tundus, et ta teeb mitmed asju väga hästi. Minu serv vedas mind veidi alt,» lisas eestlanna, kes tõusis jooksvas maailma edetabelis ühe koha võrra ehk karjääri parimale 18. positsioonile.

«Kindlasti ma olen väga õnnelik. Mul polnud eelmisest aastast ühtegi punkti kaitsta (mullu kaotas samuti avaringis vaba olnud Kontaveit Miami Openi teises ringis skooriga 4:6, 1:6 kreeklannale Maria Sakkarile – toim). Ma tunnen, et mängin aina paremini ning muutun tasapisi paremaks,» analüüsis eestlanna.

Matši jooksul servis Kontaveit kolm ässa Tomljanovici kuue vastu, lihtvigu tehti vastavalt 43 ja 41, topeltvigu kolm ja neli ning kõikidest punktidest (229) võitis eestlanna 112 Austraalia tennisisti 117 vastu.

Kaheksandikfinaalis ehk 16 parema hulgas kohtub Kontaveit 18-aastase Kanada tulevikulootuse Bianca Andreescuga (WTA 24.), kes alistas tulemusega 6:4, 4:6, 6:1 endise maailma esireketi, sakslanna Angelique Kerberi (WTA 4.). Seejuures olid samad naised omavahel vastamisi ka eelmisel nädalal peetud Indian Wellsi finaalis, mille võitis samuti Andreescu numbritega 6:4, 3:6, 6:4.

«Ma pole varem Andreescuga mänginud, tal on tõesti praegu hea hoog sees. Kerber on tõesti suurepärane mängija, mida kõik teavad nagunii, mistõttu raske saab igal juhul olema. Nad kohtusid omavahel alles eelmisel nädalal finaalis, nii et mul tuleb praegu mõelda vaid taastumisele ning nautida oma võitu,» vaatas Kontaveit enne Andreescu ja Kerberi vahelise kohtumise lõppu tulevikku.

Tagasi üles