Silver Tabo

Eesti-Läti meeste korvpalliliiga esimeses veerandfinaalis sai põhiturniiri teine meeskond Riia VEF võõral väljakul tulemusega 90:65 (18:12, 25:13, 22:19, 25:21) jagu põhiturniiri seitsmendast tiimist Rapla Avis Utilitas.

VEF alustas kohtumist 11:0 spurdiga, kuid seejärel sai mängu sisse ka Rapla ja 2.01 enne avaveerandi lõppu vähendasid Indrek Kajupanga vabavisked vahe neljale punktile – 9:13. Kümne mänguminuti järel oli kodumeeskonna kaotusseis siiski 12:18. Teise veerandi neljandaks minutiks oli vahe juba kahekordne – 16:32, misjärel võttis Rapla peatreener Toomas Annuk aja maha. Järgmise kahe minutiga tegid võõrustajad 5:0 spurdi, kuid kahekohaline vahe jäi püsima ja poolajaks oli Rapla taga 25:43.

Kolmanda veerandaja alguses tõi Dominique Hawkins kiiresti viis punkti, aga siis läks VEF taas oma teed. Rapla tegi kolmanda veerandi teises pooles küll 10:0 spurdi, kuid viimasele veerandile mindi siiski 21-punktilises kaotusseisus 44:65. Joonas Šeini kaugvise 3.37 enne lõppu vähendas vahe korraks 14 punktile (63:77), aga sellest lähemale enam ei jõutud.

Rapla tabas viskeid väljakult 23/65 ehk 35-protsendiliselt, Läti meeskonnal olid vastavad numbrid 37/73 ehk tabavus 50-protsendiliselt. Lauavõitluses jäädi riialastele alla 31:49.

Võitjate parimana viskas Glenn Miller Cosey üleplatsimehena 16 punkti, kaksikduubli kogunud Stephen Zack viskas 15 punkti ja võttis maha 9 lauapalli. Rapla resultatiivseimana tõi Dominique Hawkins 14 silma.

Kahe võiduni peetavas veerandfinaalseerias lähevad Rapla ja VEF teist korda omavahel vastamisi pühapäeval Riias. Seeria võitja pääseb nelja meeskonna osalusel Tallinnas Saku suurhallis toimuvale finaalturniirile.

VEF võitis põhiturniiril 26 mängu ja kaotas vaid 2 – mõlemad suurele kodusele rivaalile Ventspilsile. See-eest alistati kahel korral Eesti valitsev meister BC Kalev/Cramo. Rapla kogus poole vähem võite ehk 13.

Nende tänavuses esimeses omavahelises mängus oli VEF sügisel koduplatsil parem 102:68, kuid jaanuaris Raplas hakkas kohalik meeskond vihaselt vastu ja kaotas vaid 71:77. Seejuures juhtis Rapla veel 69:67, kuid VEFi lõpuspurt oli võimsam.

Ülejäänud paaridest kaks tükki alustab neljapäeval, mil kohtuvad TalTech – Ogre ja Pärnu Sadam – Ventspils. Tartu Ülikool ja BC Kalev/Cramo stardivad pühapäeval Taaralinnas.