Lakers: kes on süüdi, LeBron või Walton?

Luke Walton ja LeBron James

FOTO: Jae C. Hong / AP/Scanpix

Korvpalliliigas NBA ei suutnud kuulsusrikas Los Angeles Lakers ennast play-offidesse murda, vaatamata sellele, et oma esimese hooaja tegi meeskonnas kaasa superstaar LeBron James. 

Lakersi ümber on tekkinud negatiivne aura ning fännid ei usu, et meeskond ka Jamesi juhtimisel järgmisel hooajal paremaid esitusi teeb. See on Lakersile juba kuues järjestikune hooaeg, kui play-offidest eemale jäädakse.

Kui Lakers ning LeBron mullu käed lõid, lendasid Los Angeles Lakersi ootused raketina taevasse.

Klubi noorem tuumik näitas juba möödunud hooajal teatud edusamme ning oli eeldatavalt palju andekam kooslus ilma LeBronita kui seda oli varemalt olnud Cleveland Cavaliers.

See peaks ju olema ok, kui sul on planeedi parim mängija ja tema ümber väga hea tiim. Vähemalt nii hea, et pääseda play-offidesse.

Kuid ei. Lakers ei jõudnud play-offidesse. Ja seda mitte dramaatilisel moel, vaid üsna kindlalt. Arvamus Jamesist on langenud drastiliselt.

Võib ju öelda, et Lakersil läks untsu kõik, mis untsu minna sai. Ja süüdi on LeBron.

Kuid kas ei peaks vaatama peeglisse hoopis Luke Walton, kes mängitas üheaegselt Lakersi suurt kolmikut LeBroni, Brandon Ingrami and Lonzo Balli vaid 23 mängus hooaja jooksul. Meeskond võitis neist 23-st matšist 15.  Sellise võiduprotsendiga oleksid nad Läänekonverentsis kindlustanud endale kolmanda koha.

Tagasi üles