Ebaõnnesõdur Leclerc: olin kindel, et mootor lendab õhku

Charles Leclerc.

FOTO: XPB / XPB Images/Press Association Images

Ferrari vormel 1 meeskonnas debüüthooaega kihutav Charles Leclerc oli Bahreinis lähedal karjääri esimesele etapivõidule, kuid kümmekond ringi enne ruudulist lippu tabasid tema Ferrarit probleemid.

Esikohal kruiisinud Leclerci Ferraril olid turboprobleemid, mistõttu said Mercedese sõitjad Lewis Hamilton ja Valtteri Bottas temast kerge vaevaga mööda. Leclerci õnneks suutis ta Max Verstappeni ees säilitada kolmanda koha, kerkides kuninglikus vormelisarjas esmakordselt pjedestaalile.

«Kui aus olen, siis arvasin, et mootor lendab viimastel ringidel õhku,» sõnas Leclerc portaalile Autosport. «See ei läinud nii ja me lõpetasime siiski kolmandal kohal, aga kaotasime ootamatult jõudu. Ma sain olukorra natuke paremaks, kuid probleem ei kadunud. Selle kohta polnud mingeid märke, et midagi oleks valesti,» kommenteeris 21-aastane Leclerc.

Üldplaanis oli Leclerci nädalavahetus peaaegu ideaalne, sest ta võitis kolmest vabatreeningust kaks ja oli kiireim ka kvalifikatsioonis. Stardis kaotas noor monacolane kohe paar kohta, kuid taastas oma liidripositsiooni ja liikus karjääri esimese triumfini. Seda aga ei tulnud.

«Kogu nädalavahetusel oli palju positiivseid asju, mida siit kaasa võtta,» märkis Leclerc. «Pärast Austraaliat, kus me olime esimestest üsna kaugel, arvan, et oleme leidnud hea tempo. Me tulime siia hea autoga, kõik oli positiivne ja tiim näitas, et on teinud suurepärast tööd,» lisas ta.

Tagasi üles