Walesi MM-rallit ähvardab täiesti ootamatul põhjusel ärajäämine

Ott Tänak ja Martin Järveoja Walesi rallil

FOTO: Red Bull Content Pool, TGR

Igal hooajal kindlalt omal kohal olev Walesi MM-ralli võib sel aastal sootuks ära jääda. Põhjus on aga küllaltki uskumatu – Inglismaal leviv puuhaigus.

Nimelt on Suurbritannias levimas seenhaigus, mis kahjustab karmilt sealseid lehiseid. Haigus on olud seal juba üle kümne aasta, kuid sel aastal on Walesi ralli katsete ümbruses olnud ala antud haigusega küllaltki karmilt levinud ning ainsaks võimaluseks haigust piirata on haigeid puid maha raiuda.

Kohalik loodusressursside amet (RNW) teeb kõik endast oleneva, et olukorda kontrolli all hoida ning ühtlasi tehakse koostööd ka ralli korraldajatega. Probleem on aga selles, et rallil katstena kasutatavad teed on vajalikud langetatud puude väljaveoks ning rasked masinad lõhuvad lihtsalt teed nii ära, et neid pole võimalik ralli ajaks taastada.

«Haigus on kiiresti levimas, peame tegema suurtel aladel lageraiet. Anname endast parima, et haigusele piir panna. Töötame ühtlasi ka koos ralli korraldajatega, aga me ei saa hetkel lubada, et raietööd rallit segama ei hakka,» rääkis RNW kõneisik Autospordile.

Ralli korraldajate jaoks on kõige keerulisem see, et raietööde plaanid on pidevas muutumises ning nii on võimatu ralli lõpliku trassi ära kinnitada. Samas FIA nõuab katsete kaarte juba aprilli lõpuks. Siiski usuvad korraldajad, et ralli saab toimuda. «Oleme valmis muudatusteks, neid on viimase kümne aasta jooksul ette tulnud küll ja veel,» lausus ralli kiiruskatsete kordinaator Andrew Kellitt.

Tagasi üles