Tipphetked: viiendat mängu järjest skoorinud 19-aastane itaallane vedas Juventuse tiitlivõidu lävele

Kaheksandat järjestikust Itaalia jalgpalli meistritiitlit jahtiv Torino Juventus jõudis tiitlivõidu lävele, kui alistas 31. vooru mängus koduväljakul tulemusega 2:1 AC Milani meeskonna.

Juventus jäi avapoolaja 39. mänguminutil Milani poolakast ründaja Krzysztof Piateki tabamusest 0:1 kaotusseisu, kuid Paulo Dybala täpne penalti tõi 60. minutil tabloole 1:1 viiginumbrid. Võiduvärava lõi 83. minutil taas vahetusest sekkunud 19-aastane itaallasest ründaja Moise Kean, kes skooris juba viiendat mängu järjest. Seejuures on ta tänavu osalenud Juventuse särgis vaid seitsmes liigakohtumises.

Valitsev Itaalia meistermeeskond võib järjekordse tiitlivõidu kindlustada juba homme, kuid sellisel juhul peaks liigatabeli teine klubi Napoli kaotama võõral väljakul üldarvestuses 13. positsioonil paiknevale Genoale. Hooaja lõpuni jääb veel seitse vooru.

Serie A esikuuik:

1. Torino Juventus 84 punkti (31 mängust)
  2. Napoli 63 (30)
  3. Milano Inter 56 (30)
  4. AC Milan 52 (30)
  5. Atalanta 51 (30)
  6. Torino 49 (31)

Kogu mäng järelvaadatav:

Video ei ole enam kättesaadav. Video ei ole enam kättesaadav.

Kui Juventuse meistritiitel on vaid vormistamise küsimus, sest lähimat jälitajat Napolit edestatakse kaheksa vooru enne hooaja lõppu 18 punktiga, siis AC Milan heitleb esineliku ehk Meistrite liigasse viiva koha nimel. Hetkel asub AC Milan 52 punktiga neljandal positsioonil, kuid Atalanta jääb ühe ja mängu vähem pidanud Rooma Laazio nelja punkti kaugusele.

AC Milani ja Juventuse hooaja esimene omavaheline lahing 11. novembril Milanos lõppes Torino meeskonna 2:0 võiduga, kui sihile jõudsid Mario Mandžukic ja Cristiano Ronaldo. Lisaks mindi 16. jaanuaril Saudi Araabias vastamisi ka Itaalia superkarikafinaalis, kus ainsa värava eest hoolitses Ronaldo.

Sedapuhku Ronaldot suure tõenäosusega platsil ei näe, sest viiekordne maailma parim jalgpallur vigastas Portugal – Serbia EM-valikmängus jalga ja loodab väljakule naasta Meistrite liiga veerandfinaali avakohtumiseks Amsterdami Ajaxiga.

Kui Juventus jahib kaheksandat järjestikust ja klubi ajaloo 35. meistritiitlit, siis AC Milanil on ette näidata 18 liigatiitlit, neist eelmine hooajal 2010/11.