Postimees TV. Uskumatu: Žalgiris alistas ka Reali ja jõudis play-off'i!

Toimetas Ville Arike

Korvpalli Euroliigas sai teist hooaega järjest vägitükiga hakkama Leedu au ja uhkus Kaunase Žalgiris, murdes end viimasel hetkel taas play-off'i, kaheksa parema sekka. Selleks tuli Madridis alistada sealne Real 93:86.

Vahepeal esikaheksast üsna kaugele jäänud Žalgiris kogus põhiturniiri lõpetuseks kuus võitu järjest ning võitis 30 kohtumisest täpselt pooled. Homme võib veel mõnigi konkurent (Pireuse Olympiacos, Tel Avivi Maccabi) jõuda samuti 15 võiduni, kuid Leedu klubi esikaheksakohta enam ei kõigutata.

Täna laoti edule alus 21:10 võidetud teise veerandajaga, mis tõi poolajaks tabloole seisu 46:37. Superpartii esitas 27 punkti ja 10 lauapalli kogunud Brandon Davies.

Žalgirisele aitasid kaasa täna varem lõppenud mängud, mis tõid sobiva tulemuse. Moskva CSKA oli 82:78 parem Vitoria Baskoniast, Istanbuli Anadolu Efes 101:95 Milano Armanist ja Ateena Panathinaikos 87:67 Podgorica Buducnostist. Kaotusele vaatamata on 7. koha ja edasipääsu taganud ka Baskonia.

Tabel: Istanbuli Fenerbahce 24 võitu ja 5 kaotust, CSKA 24-6, Real 22-8, Anadolu Efes 20-10, Barcelona 17-12, Panathinaikos 16-14, Baskonia, Žalgiris 15-15, Maccabi, Olympiacos 14-15, Milano 14-16, Müncheni Bayern 13-16, Himki 9-20, Gran Canaria 8-21, Buducnost 6-24, Istanbuli Darüssafaka 5-24.