Rimi jalgpalli osavusfestivalide uus meister on Sillamäe Vanalinna Kool

Pildil õnnelikud võitjad
Pildil õnnelikud võitjad Foto: Kertu Tutk / EJL

Tallinnas Kalevi Spordihallis peeti 4. aprillil 23 võistkonna osavõtul järjekordne Rimi jalgpalli osavusfestivali 4. kuni 5. klasside finaalvõistlus, mille võitis Sillamäe Vanalinna Kool.

Võitja selgus kolme harjutuse (palli vedamise meistrid, täpsuskütid ja turbo) tulemusel. Parima tulemuse saavutas Sillamäe Vanalinna Kool, kes edestas Tallinna Linnamäe Vene Lütseumit ja Pärnu Raeküla Kooli. Koha esikümnes teenisid veel Rakvere Reaalgümnaasium, Tabasalu Ühisgümnaasium, Sillamäe Kannuka Kool, Nõo Põhikool, Randvere Kool, Tallinna Pae Gümnaasium ja Pärnu Mai Kool.

Ülejäänud kohad hõivasid vastavalt Haapsalu Linna Algkool, Kohila Gümnaasium, Paide Hillar Hanssoo Põhikool, Paide Hammerbecki Põhikool, Märjamaa Gümnaasium, Viljandi Paalalinna Kool, Viljandi Kesklinna Kool, Haapsalu Põhikool, Rakvere Põhikool, Lustivere Põhikool, Emmaste Põhikool, Aste Põhikool ja Orissaare Gümnaasium.

Ürituse avasid saatest «Eesti otsib superstaari» tuntuks saanud laulja Jaagup Tuisk ja Elvast pärit noor trikijalgpallur Annika Eek. Päevajuhtideks olid Kaidor Kahar ja Eero Reinu ning kohtuniketööd tegid Eesti Koolispordi Liidu esindajad ja Arte Gümnaasiumi õpilased. Lisaks võistlusele kohtusid osalejad Eesti koondise mängija Gert Kamsiga, kes aitas läbi viia autasustamise tseremooniat ning jagas koos jalgpalliliidu maskoti siiliga autogramme.

Tänavu peaaegu kõigis maakondades ja Tallinnas toimunud osavusfestivalidel osales kokku 1333 last.