Pettunud Kalev/Cramo peab tegema õiged järeldused

Ville Arike
Pettunud Kalev/Cramo korvpallurid pärast poolfinaali Riia VEFiga.
Pettunud Kalev/Cramo korvpallurid pärast poolfinaali Riia VEFiga. Foto: Eero Vabamägi

Ajaloo esimese Eesti-Läti korvpalliliiga finaalturniir Tallinnas ei kukkunud välja kõige paremini, sest kullamäng jäi lõunanaabrite tippklubide Ventspilsi ja Riia VEFi siseasjaks. VEF oli poolfinaalis 90:80 alistanud BC Kalev/Cramo. Lätlased olid lähedal ka kolmikvõidule, kuid Kalev pääses Ogre haardest pronksimatši viimasel sekundil – võit 87:85.

Nädalavahetuse intrigeerivaim oli kahtlemata Kalevi ja VEFi vastasseis: kas valitsev Eesti meister saab hooaja viiendas omavahelises mängus lõpuks võidu kätte? Esimese poolaja järel tundus küll, et saab, sest kalevlased juhtisid 47:33, kuid pärast suurt vaheaega toimus lagunemine, millesarnast ei näe just tihti. Ühel hetkel oli teise poolaja skoor 22:50 ja kõik klaar...