Uuel hooajal on autoralli MM-sarja kalendrisse naasmas kaks rallit

Sebastien Ogier ja Julien Ingrassia 2010 aastal Jaapani MM-rallil. Ogier võttis Jaapanis oma elu teise MM-etapivõidu.

FOTO: Shuji Kajiyama / AP

Sellel nädalal külastavad Rahvusvahelise Autoliidu (FIA) ametnikud nii Jaapanit kui ka Keeniat, et pidada nõu MM-etapi korralduse osas.

Sel nädalal avaldati pildid, kus Jaapanis ollakse omavahel jõutud kõikides tingimustes kokkuleppele ning nüüd ootatakse vaid FIA ametnikke, et MM-ralli toimumine uuel aastal ära kinnitada. Sama ootavad ka Keenia ralli korraldajad.

Jaapani rallit sõideti MM-sarjas viimati 2010. aastal, kui seal võidutsesid praegused valitsevad maailmameistrid Sebastien Ogier ning Julien Ingrassia. Keenias toimunud Safari rallit sõideti aga viimati 2002. aastal.

Sel nädalal külastavad FIA ametnikud nii Jaapanit kui ka Keeniat, et saada kokkuleppele MM-etappide korralduse osas, vahendab Autosport. Eeldatavalt võivad rallid kalendrisse mahtuda juba tuleval hooajal.

Kuna WRC-sarja eesmärk on laieneda üle maailma, võib eeldada, et Jaapani ja Keenia rallide arvelt kaob MM-sarjast kaks etappi Euroopast. Jaapanis toimuva asfaldiralli arvelt kaob kalendrist eeldatavalt Korsika ralli, Keenia võib saada endale koha Sardiinia ralli asemel.

Tagasi üles