Soome hokinaised tegid ajalugu!

Annina Rajahuhta (V), Noora Räty and Minnamari Tuominen tähistavad eilset suurvõitu Kanada üle

FOTO: JUSSI NUKARI / AFP/Scanpix

Naiste jäähoki maailmameistrivõistlustel Soomes, Espoos mängiti ei poolfinaalmatšid. Soome alistas koduseinte toel Kanada 4:2 ja USA rullis üle Venemaast 8:0.

Naislõvide kangelannaks oli tähtväravavaht Noora Räty, kes pärast ajaloolisesse finaali jõudmist ütles: «Oleme seda viisteist aastat üritanud ja lõpuks ometi see juhtus!» Räty tassis Soome naiskonda eriti kõvasti teisel kolmandikul, kui meie põhjanaabrid jäid kahel korral mängima kolmekesti viie vastu. Kanadalannad sel ajal puurilukku ei suutnud lahti muukida.

Soome esiväravavaht tunnistas, et piidles kolmandal perioodil pidevalt kella ja talle tundus, et see tiksub hirmaeglaselt. Kui lõpusireen lõi, olid tablool 4:2 võidunumbrid ning sinivalged said koos publikuga hümni laulda.

«Eks seda Kanada hümni on juba kuuldud ka,» ütles Räty. See oli soomlannadele esimene kord kanadalannasid IIHF play-offides võita. Soomele oli see teine võit Kanada üle, kaotusi on on kogunenud 28.

Soomlannad kohtuvad täna naiste jäähoki MMi finaalis USA-ga, kes põrmustas teises poolfinaalis Venemaa 8:0. Pronksile mängivad Kanada ja Venemaa.

Tagasi üles