Eesti rekordi uude minutisse viinud Zirk tõusis Stockholmis poodiumile

Silver Tabo
Kregor Zirk.
Kregor Zirk. Foto: Andrei Vorontsov

Rootsi pealinnas Stockholmis peetavatel pikaraja ujumisvõistlustel pani Eesti tippujuja Kregor Zirk edukale nädalavahetusele uhke punkti, kui püstitas 200 meetri liblikujumise A-finaalis ajaga 1.59,45 Eesti rekordi ning sai kolmanda koha.

Varasem Eesti kõigi aegade parim tulemus kuulus Osvald Nitskile, kes läbis kõnealuse distantsi 2016. aasta juunis ajaga 2.00,11. Zirgi isiklik rekord (2.01,14) pärines eelmisest aastast. Seega kerkis Zirk esimeseks eestlaseks, kes suutnud 200 meetri liblikujumise distantsi läbida kiiremini kahest minutist.

Hommikusest eelujumisest paremuselt kuuenda tulemusega (2.02,06.) A-finaali pääsenud 19-aastane tartlane püstitas kogu nädalavahetuse jooksul neli Eesti rekordit. Reedel purustas ta vanima ujumisrekordi, kui sai 400 meetri vabaujumise hommikuses eelujumises kirja aja 3.52,78 (senine tippmark kuulus olümpiavõitja Ivar Stukolkinile, kes teenis 1980. aasta Moskva olümpiamängudelt ajaga 3.53,95 pronksmedali – toim).

Õhtuses A-finaalis nihutas ta reedel tippmarki veelgi, kui sai ajaga 3.51,54 kirja kuuenda koha. Lisaks uuendas ta eile Eesti rekordnumbreid 200 vabaujumises, kui läbis eelujumises distantsi ajaga 1.48,62. Eelmine rekord pärines paari kuu taguselt võistluselt Belgiast, kui Zirk võttis Eesti rekordi enda nimele ajaga 1.49,44.

200 meetri liblikujumises võidutses täna 25-aastane belglane Louis Croenen, kes püstitas ajaga 1.56.58 võistluste rekordi. Teise koha sai Zirgist aasta jagu vanem sakslane Ramon Klenz (1.58,26). Esimesena poodiumilt välja jäänud sakslast Daniel Pinnekeri edestas eestlane 11 sajandikuga.