Blogi: Žalgiris andis täismaja kodupubliku ees lahingu, aga Fenerbahce asus seeriat juhtima

Kaunase Žalgiris jäi kodusaalis alla Istanbuli Fenerbahcele.
Kaunase Žalgiris jäi kodusaalis alla Istanbuli Fenerbahcele. Foto: Kaunase Žalgiris / Twitter

Korvpalli Euroliiga play-off’is pakkus jälle põnevusetenduse Leedu au ja uhkus Kaunase Žalgiris, kuid täismaja kodupubliku ees jäädi 57:66 alla põhiturniiri võitjale Istanbuli Fenerbahcele, kes asus kolme võiduni peetavat veerandfinaalseeriat mängudega 2:1 juhtima.

Žalgiris alustas mängu kodusaalis pea ideaalselt, juhtides vahepeal üheksa punktiga, kuid teise veerandaja lõpp vajus väljakuperemeestel ära ja puhkepausile mindi rohesärkide kolmepunktilises eduseisus. Riietusruumist väljusid paremini külalised, kes üsna pea ka juhtohjad haarasid.

55 sekundit enne lõpusireeni oli Žalgiris vaid ühe korvi kaugusel, kuid Fenerbahce võttis viimasel minutil jõuga oma. Otsustavad visked tabas Fenerbahce eest viimasel veerandajal Mahmutoglu Melih. Üleplatsimees oli 17 punktiga Fenerbahce pallur Marko Guduric, Žalgirise resultatiivseimaks kerkis 15 silma visanud Nate Wolters.

Seeria neljas mäng peetakse eeloleval neljapäeval samuti Kaunases.

Täiendatud kell 22.52: Euroliiga valitsev meister Madridi Real alistas Ateenas veerandfinaalseeria kolmandas mängus sealse Panathinaikose 89:82 ning jõudis mängudega 3:0 finaalturniirile. Üleplatsimeheks kerkis Panathinaikose mängija Nick Calathes 17 silmaga, Reali eest viskasid nii Rudy Fernandez kui ka Facundo Campazzo 16 punkti.

Tänavuse hooaja finaalturniir peetakse 15.-17. maini Hispaanias Saski Baskonia kodusaalis. Real on ainsana sinna koha kindlustanud. Peale Žalgiris – Fenerbahce (seis 1:2) heitlevad pääsu eest nelja parema hulka Moskva CSKA – Baskonia (1:1) ja Istanbuli Anatolu Efes – Barcelona (1:1).

Enne mänge:

Eesti korvpallifännide pilgud on eelkõige suunatud Leedu pealinna Kaunasesse, kus põhiturniiri viimasena play-off'i viinud kaheksanda kohaga lõpetanud kohalik Žalgiris võõrustab põhiturniiri võitjat Fenerbachet.

Kui kõnealuse paari avamatšis sai Fenerbache koduväljakul kirja ülikindla 33-punktilise 76:43 võidu, siis teise Türgi pealinnas peetud kohtumise võitis numbritega 82:80 külalismeeskond Žalgiris ning viigistas kolme võiduni peetava seeria seisule 1:1. Seejuures peetakse kaks järgmist mängu Kaunases.

Teises veerandfinaalpaaris on tiitlikaitsja Madridi Real kõigest ühe võidu kaugusel nelja meeskonna osalusel peetavast finaalturniirist, kuna täna Ateenas peetava matši eel sealse Panathinaikosega juhitakse seeriat 2:0. Kui avamäng lõppes Hispaania pealinnas tulemusega 75:72, siis teises kohtumises alistas Real Kreeka meeskonna skooriga 78:63.

Žalgirise ja Fenerbache kohtumise avavile kõlab täna Eesti aja järgi kell 20, Panathinaikose ja Reali mäng algab kell 21.