Kalju mängis lisaajal eduseisu maha, kuid jõudis hilisest väravast poolfinaali

Kris Ilves
Nõmme Kalju jõudis karikavõistlustel nelja parema hulka.
Nõmme Kalju jõudis karikavõistlustel nelja parema hulka. Foto: Tairo Lutter / Postimees

Valitsev Eesti jalgpallimeister Nõmme Kalju vältis karikavõistlustel krahhi, alistades veerandfinaalis Tartu Tammeka lisaajal 2:1.

Liigahooaega masendavalt alustanud Kalju oli Tammeka väravaluku murdmisega hädas. Et normaalaja ehk 90 minutiga ei suutnud kumbki Premium liiga meeskond Hiiu staadionil skoori teha, läks veerandfinaalmäng lisaajale, kus löödi lausa kolm väravat.

Lisaajal jõudis esimesena sihile Kalju, kui endine Tammeka mängija, ent nüüd Kalju värve esindav Kaspar Paur avas 104. minutil mänguskoori. Sander Kapper teenis mõned minutid hiljem Tammekale penalti, mida läks lööma Tauno Tekko – löögi tõrjus Kalju puurilukk Vitali Teleš, kuid tagasipõrkunud palli suunas Tekko siiski väravasse. Kalju võiduvärav sündis 119. minutil, kui Hector Nunez Segovia oli täpne peaga.

Teises teisipäevases veerandfniaalmängus alistas Elva (Esiliiga) võõrsil Tabasalu (Esiliiga B) 5:1. Kaks väravat lõi Martin Thomson, korra sahistasid võrku Veiko Maidla, Veiko Kütt ja Kaarel Tinn. Tabasalu värava eest hoolitses Kersten Lõppe.

Kolmapäeval leiab aset kaks Premium liiga duelli, kui Narvas võõrustab sealne Trans Maardu Linnameeskonda ning Paide Linnameeskond võtab kodumurul vastu Tallinna Levadia.