Manchester City teenis üliolulise derbivõidu ning astus suure sammu tiitli suunas

Siim Kaasik
, siim.kaasik@postimees.ee
Bernardo Silva väravat tähistamas.
Bernardo Silva väravat tähistamas. Foto: Mike Egerton / EMPICS Sport

Inglismaa jalgpalli meistrivõistlustel astus suure sammu tiitli suunas Manchester City, kes alistas Old Traffordil 2:0 Manchester Unitedi.

Mõlemad City väravad sündisid teisel poolajal, kui 54. minutil oli täpne Bernardo Silva ning 66. minutil Leroy Sane.

See tähendab, et kolm vooru enne liigahooaja lõppu on Manchester City 89 punktiga liidripositsioonil, Liverpool jääb maha punktiga.

Liverpoolil on liigas mängida veel kodus Huddersfieldiga (tabeli 20. positsioon), võõrsil Newcastle'iga (13.) ning kodus Wolvesiga (7.).

City kohtub viimastes voorudes võõrsil Burnleyga (15.), kodus Leicesteriga (10.) ning võõrsil Brightoniga (17.).

Manchester Unitedi jaoks tähendas tänane kaotus, et unistus Meistrite liigasse viivast neljandast kohast triivis kaugemale. Kolm vooru enne hooaja lõppu on Meistite liiga koha nimel võitluses tabeliseis järgnev: 3. Tottenahm (70 punkti), 4. Chelsea (67), 5. Arsenal (66), 6. Manchester United (64).

Unitedi jaoks tegi olukorra veidi lihtsamaks Londoni Arsenali 1:3 kaotus Wolvesile. Wolvesi väravad lõid Ruben Neves, Matt Doherty ning Diogo Jota, Arsenali tabamuse eest hoolitses Sokratis. Lisaks seisab Unitedil veel ees kohtumine otsese konkurendi Chelseaga.