18 punkti teeninud Täht võitis uskumatu stsenaariumiga finaalmängu ja püsib kullaheitluses!

Eesti koondise nurgaründaja Robert Täht
Eesti koondise nurgaründaja Robert Täht Foto: cev.eu

Türgi meistrivõistlustel tuli ülimalt keerulisest seisust välja Robert Tähe koduklubi Izmiri Arkas, kui finaalseeria kolmandas kohtumises alistati 3:2 (23:25, 16:25, 25:22, 25:20, 19:17) Istanbuli Fenerbahce, vahendas võrkpall24.

Izmiri klubi oli enne eilset, raskes seisus, sest kolme võiduni peetava finaalseeria esimesed kaks mängu kaotati võõrsil tulemusega 2:3. Eile kaks esimest geimi kaotanud Izmiri jaoks saabus murdepunkt pärast seda kui nende peatreener Glenn Hoag teise geimi keskel riietusruumi saadeti. Punktikaotuse järel endast välja läinud kanadalane karjus alumise kohtuniku peale, samal ajal käega õigusemõistja nägu enda poole tõmmates, et ta temale otsa vaataks.

Peatreenerita Izmir oli kolmandas geimis justkui ümbersündinud, võites vaatuse tulemusega 25:22, kuid sai veel ühe valusa tagasilöögi, kui säärelihast vigastas keskblokeerija Mert Matic. Neljanda geimi kodupubliku rõõmuks 25:20 võitnud Izmir viis mängu otsustavasse geimi ning haaravas lõpupunktide heitluses jäi peale Tähe leivaisa 19:17.

Robert Täht tegi väga tubli etteaste tuues võitjate kasuks 18 punkti (+7)

Seeria neljas kohtumine peetakse 30. aprillil taas Izmiri koduväljakul.