Sebastian Vettel vormel 1 sarjast: väga igav

Sebastian Vettel.

FOTO: HZ/SIPA / HZ/SIPA

Vormel 1 sarjas Ferrari meeskonna ridades sõitva neljakordse maailmameistri Sebastian Vetteli sõnul on Mercedese ülemvõim muutnud kuningliku vormelisarja väga igavaks.

Mercedes on võtnud käimasoleval hooajal kõigil neljal etapil kaksikvõidu ning rebinud teistel meeskondadel eest ära.

«Igav, kas pole?» küsis Vettel. «Väga igav. Asi pole isegi neis neljas etapis. Selline olukord on olnud juba enam-vähem neli viimast aastat,» rääkis Vettel BBC vahendusel.

Sellest hoolimata usub 31-aastane sakslane, et Ferraril on tänavu potentsiaali Mercedesega rinda pista. «Peame rohkem vaeva nägema, paremini töötama. Surume nii kõvasti kui võimalik. Praegu tuleb aga Mercedesele au anda, et nad on saanud fenomenaalselt hakkama ning nende masin töötab kõige paremini,» tunnistas Vettel.

«Aga ma olen jätkuvalt enesekindel. Usun sellesse meeskonda ning tean, et suudame paremini. Minu arvates on meil hea masin,» lisas ta.

MM-sarja üldarvestuses asub 87 punktiga liidripositsioonil soomlane Valtteri Bottas (Mercedes), kes edestab viiekordset maailmameistrit, britti Lewis Hamiltoni (Mercedes) ühe silmaga. Vettel paikneb 52 punktiga kolmandal kohal, edestades omakorda ühe silmaga hollandlast Max Verstappenit (Red Bull).

Tootjate arvestuses juhib ülikindlalt 173 punktiga samuti Mercedes, Ferrari jääb maha juba 74 silmaga.

Vormel 1 hooaja viies etapp Hispaania GP on kavas 12. mail.

Tagasi üles