Kalev/Cramo alistas Pärnu ning jõudis finaali

Korvpalli Eesti meistrivõistlustel teenis esimesena finaalkoha suursoosik BC Kalev/Cramo, kes alistas Pärnu Sadama kolmandas poolfinaalkohtumises 89:72 ning läks 3:0 seeriavõiduga finaali.

Kalev/Cramo juhtis enne tänast kolme võiduni peetavat poolfinaalseeriat Pärnu Sadama vastu 2:0. Avakohtumine kodusaalis võideti 91:85 ning teine kohtumine Pärnus võideti numbritega 102:62.

Täna ei jätnud Kalev samuti Pärnule liigselt suuri võimalusi. Avaveerandajal asus Kalev/Cramo mängu juhtima kuue punktiga ning teise veerandaja lõpuks oli Kalevi eduseis Pärnu vastu juba 44:34.

Kolmandal veerandajal tegi Kalev lõplikult Pärnuga asjad selgeks – veerandaeg võideti numbritega 30:16 ning nii mindi viimasele veerandajale vastu Kalev/Cramo 24 punktilises eduseisus. Viimasel veerandajal oli küll Pärnu veidi Kalevist üle, aga siiski sai Kalev/Cramo kirja 89:72 võidu ja nii pääseti 3:0 finaali.

Võitjate resultatiivseim oli täna 17 punkti visanud Reggie Lynch, Pärnu poolelt viskas Henri Wade-Chatman 14 punkti.