Eesti jäähokikoondis võitles kõvasti, kuid kaotas napilt Poolale

Eesti jäähokikoondis kaotas MMi I divisjoni B-grupi turniiril Poolale 2:3.

Eesti koondis alustas kohtumist hästi ning Poola suudeti avakolmandikul hea surve alla panna. Siiski suutis vabaks jäänud Filip Komorski Poola koondise kolmandiku lõpus Poola 1:0 juhtima viia.

Teisel kolmandikul survestas omakorda Poola kõvasti, kuid vaieldamatult Eesti koondise parimana suutis väravavaht Villem-Henrik Koitmaa koondist tassida ja värava suurepäraste tõrjetega puhtana hoida. Nii mindi viimasele kolmandikule vastu Poola 1:0 eduseisus.

Kolmas poolaeg kustutas algusega Eesti lootused, kui Komorski ja Bartlomiej Neupaueri väravatest poolakad 3:0 kohtumist juhtima asusid. Eesti ei olnud siiski oma viimast sõna veel öelnud - arvulises ülekaalus suutis Andrei Makrov ühe värava tagasi visata ning mõned minutit hiljem suutis ka Robert Rooba skoori teha, vähendades kaotusseisu 2:3 peale.

Eesti koondis üritas viimase seitsme minutiga küll väga väravat tagasi lüüa, kuid Poola suutis kaitses hästi tegutseda ning John Murray tegi väravasuul samuti hea mängu, aidates Poola napi 3:2 võiduni.

Eestil on jäänud nüüd pidada vaid üks kohtumine Ukrainaga.

Siiani pole Eesti jäähokikoondise turniir kulgenud just perfektselt – turniiri esimene kohtumine kaotati karistusvisete järel 3:4 Rumeeniale, seejärel suudeti küll Hollandit 4:1 võita, kuid Jaapanile kaotati taas 2:5.

Antud grupis on just Poola Rumeenia kõrval üks tugevamaid. Avamängus kaotas Poola lisaajal 2:3 Rumeeniale, kuid seejärel võideti Hollandit 8:1 ning Ukrainat 7:3.

Tabelis on Rumeenia ning Poola kogunud võrdselt 7 punkti, Eesti asub nelja punktiga neljandal kohal.

Kohtumine Eesti ja Poola vahel algab kell 20.00.