Kanepi tuli Madridis keerulisest seisust välja, põhitabelisse pääsemiseks tuleb alistada endise maailma esireketi kaksikõde (2)

Kaia Kanepi.
Kaia Kanepi. Foto: ELSA / AFP

Eesti naiste tennise teine number Kaia Kanepi (WTA 79.) alistas saviliivaväljakutel peetava Madridi tenniseturniiri kvalifikatsiooni avaringis numbritega 6:4, 3:6, 6:2 Luksemburgi tennisisti Mandy Minella (WTA 100.).

Seejuures tuli 33-aastane Kanepi tund ja 43 minutit kestnud lahingu avasetis eakaaslase Minella vastu välja 1:4 kaotusseisust, kui võitis viis geimi järjest ning asus pärast 6:4 võidetud avasetti kohtumist juhtima.

Nüüd lahutab Kanepit Madridi turniiri põhitabelist veel üks võit. Selleks tuleb alistada endise maailma esireket, tšehhitari Karolina Pliškova kaksikõde Krystina Pliškova (WTA 85.), kes sai täna numbritega 6:2, 6:4 jagu serblannast Aleksandra Krunicist (WTA 63.).

Maailma edetabelis 79. kohal asuv Kanepi kohtub kvalifikatsiooniturniiri esimeses ringis Luksemburgi tennisisti Mandy Minellaga. WTA edetabelis 100. kohal paiknev Minella on tenniseväljakul Kanepiga kohtunud varem kaks korda, kui 2013. aastal jäi 6:3, 4:6, 6:3 peale Minella ja aasta hiljem 6:2, 6:4 eestlanna.

Kanepi peab põhitabelisse pääsemiseks alistama kaks vastast. Edu korral kohtub ta Aleksandra Krunic (Serbia, WTA 63.) – Krystina Pliškova (Tšehhi, WTA 85.). Kanepi ja Minella kvalifikatsiooniturniiri avaringi matš leiab aset täna Eesti aja järgi algusega kell 16 (orienteeruv algusaeg).

Madridis mängib ka Eesti naiste tennise esireket Anett Kontaveit (WTA 15.), kes alustab turniiri põhitabelist. Avaringis läheb ta vastamisi valgevenelanna Aliaksandra Sasnovitšiga (WTA 34.).