Toimetas Kris Ilves
Kristin Kuuba sihib olümpiapääset.
Kristin Kuuba sihib olümpiapääset. Foto: Oleg Hartšenko / Eesti sulgpalliliit

Sellel nädalal algas sulgpallis aasta aega kestev kvalifikatsiooniperiood Tokyo olümpiamängudele pääsemiseks.

Suurele spordipeole saavad sportlased maailma edetabeli alusel, kus lähevad arvesse aasta jooksul mängitud kümme parimat turniiri. Kui Kristin Kuuba praegune edetabelikoht 63. peaks pääsu olümpiale tagama, siis Raul Must, kes on hetkel 92. kohal, peab neljandatele mängudele pääsemiseks positsiooni parandama.

Eesti esireketid alustasid kvalifikatsiooniaastat 25000 dollari auhinnafondiga turniiril Brasiilias.

Võistlustel kolmanda asetuse saanud Kuubal õnnestus kaks esimest mängu võita ning pääseda veerandfinaali. Esimeses ringis sai Kuuba võidu Ungari mängija Daniella Gonda üle 21:10, 21:15. Teises ringis alistus Peruu esindaja Daniela Macias 21:11, 21:13. Veerandfinaalis on Kuuba vastane Ungari esireket Laura Sarosi.

Must piirdus kaheksandikfinaaliga, jäädes jagama üheksandat kohta. Avaringis võitis Must kohalikku mängijat Artur Silva Pomocenot 21:12, 21:12. Teises ringis tuli Musta vastaseks Lino Munoz Mehhikost ning tund ja 23 minutit kestnud maratonmängus jäi napilt 13:21, 21:18, 21:19 peale vastane.