Tipphetked: Cagliari oli lähedal šokk-tulemusele, Napoli kindlustas dramaatiliselt hõbemedali

Itaalia jalgpalli kõrgliiga Serie A 35. mängudevoorus kaotas Ragnar Klavani koduklubi Cagliari võõrsil dramaatiliselt hõbemedali kindlustanud Napolile tulemusega 1:2.

Kogu mäng järelvaadatav:

Cagliari asus mängu Leonardo Pavoletti tabamusest 63. minutil juhtima ja hoidis Napolit kuival enam kui paarkümmend minutit, kuni külaliste surve 85. minutil vilja kandis ja Dries Mertens Napolile viigipunkti päästis. Üleminutitel määras peakohtunik Daniele Chiffi VARi abil Napolile penalti, mille realiseeris Lorenzo Insigne kaheksandal (!) üleminutil.

Kohtuniku otsuse teeb kurioosseks asjaolu, et kaheldava penaltiolukorra (kus Cagliari pallur mängis karistusalajoone lähedal palli käega) ja telekorduste vaatamise vahele jäi umbes kaks minutit. Cagliari mees Artur Ionita sai protesteerimise eest ka punase kaardi.

Põlvevigastusest taastuv Klavan Cagliari koosseisu ei kuulunud.

Napoli kindlustas dramaatilise võiduga Itaalia meistriliiga hõbemedali, sest lähima jälitaja Milano Inter jääb kolm vooru enne hooaja lõppu kümne punkti kaugusele. Tabelitipp: 1. Torino Juventus 89 punkti, 2. Napoli 73 p, 3. Inter 63, 4. Atalanta 62, 5. AS Roma 59, 6. Torino 57.

Cagliari asub 40 punktiga 20 meeskonna konkurentsis 12. kohal, sama palju punkte on tagapool oleval Fiorentinal, ent eespool paiknevad Sassuolo ja Spal on vaid kahe punkti kaugusel. Cagliari kohtub järgmises voorus kodus kaheksandal kohal paikneva Rooma Lazioga.

Kodumeeskond Napoli asub neli vooru enne hooaja lõppu liigatabelis juba kaheksanda järjestikuse tiitlivõidu teeninud Torino Juventuse järel 70 punktiga teisel kohal. Cagliari paikneb aga 40 punktiga 20 meeskonna konkurentsis 12. positsioonil.

Cagliari Calcio algkoosseis kohtumiseks Napoliga:

Ajaloos on meeskonnad omavahel vastamisi läinud 35 korda, millest Napoli võitnud 16 ja Cagliari viis mängu. Viigilise tulemusega on lõppenud 14 kohtumist. Käimasoleval hooajal on mindud vastamisi ühel korral detsembri keskel, mil Napoli Napoli võõral väljakul poolakast ründaja Arkadiusz Miliku esimese lisaminuti tabamuse toel kirja magusa võidu.

Viimasest viiest matšist on nii Cagliari kui ka Napoli teeninud võrdselt kaks võitu, ühe viigi ja kaks kaotust. Kui Cagliari alistus eelmisel nädalavahetusel võõral väljakul skooriga 0:3 AS Romale, siis Napoli sai võõrsil tulemusega 2:0 jagu üldarvestuses 19. kohal paiknevast Frosinonest.

Tänasest mängust jääb endiselt eemale 33-aastane eestlasest keskkaitsja Ragnar Klavan, kes vigastas 20. aprillil peetud kohtumises Torinoga põlvesidemeid, olles nädal enne seda naasnud karjääri pikimalt vigastuspausilt. Õnneks liitus ta sel nädalal taas meeskonna treeningutega ning naaseb loodetavasti peagi väljakule, kuna juuni alguses ootavad Eesti koondist ees EM-valikmängud Põhja-Iirimaa (8. juunil kodus – toim) ja Saksamaaga (11. juunil võõrsil – toim).