Siim Kaasik
, siim.kaasik@postimees.ee
Kaia Kanepi.
Kaia Kanepi. Foto: ELSA / AFP

Kaia Kanepi (WTA 79.) teekond Madridi tenniseturniiril lõppes kvalifikatsiooni teises ehk viimases ringis, kus ta kaotas 6:7 (1), 2:6 Tšehhi tennisistile Krystina Pliškovale (WTA 85.).

51 minutit kestnud avasetti läks Kanepi viiendas geimis murdega 3:2 juhtima. Seisul 5:4 läks Kanepi servima seti võidule, kuid jäi 0:40 kaotusseisu. Ta suutis küll kaks murdepalli tõrjuda, kuid kolmanda lõi Pliškova punktiks ning viigistas 5:5. Seejärel kaotasid mõlemad naised oma servigeimi ning avasett läks kiiresse lõppmängu, milles Kanepi teenis vaid punkti.

Teises setis kaotas Kanepi neli geimi järjest ning raskest seisust enam välja tulla ei suutnud. Matši võit tagas endise maailma esireket, tšehhitari Karolina Pliškova kaksikõle pääsu põhitabelisse.

Madridi turniiri alustab täna põhitabelist Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 15.), kes kohtub kõige varem kell 17 algavas mängus valgevenelanna Aliaksandra Sasnovitšiga (WTA 34.).