Manchester Unitedi unistus Meistrite liigast purunes

Paul Pogba.
Paul Pogba. Foto: JASON CAIRNDUFF / Action Images via Reuters

Manchester Unitedi jaht Meistrite liiga kohale lõppes täna, kui võõrsil ei suudetud enamat 1:1 viigist järgmisel aastal esiliigasse kukkuva Huddersfield Towniga.

Üks voor enne liigahooaja lõppu on kuuendal kohal oleval Unitedil 66 punkti. Viimasel Meistrite liigasse viival ehk neljandal positsioonil on Tottenham Hotspur 70 punktiga.

Unitedi jaoks algas tänane mäng küll hästi, kui juba kaheksandal minutil viis külalismeeskonna juhtima Scott McTominay, kuid Isaac Mbenza 60. minuti värav tõi tabloole viigi. United oli küll lähedal võiduväravale, kuid Paul Pogba löök karistusala lähistelt lendas latti.

Inglismaalt on endale Meistrite liigasse koha taganud Liverpool, Manchester City ja Londoni Chelsea. Ühele kohale on kaks soovijat, kuid väga suure tõenäosusega napsab selle endale Tottenham.

Kolmandaks kerkis Londoni Chelsea, kes alistas kodus Ruben Loftus-Cheeki, David Luizi ja Gonzalo Higuani väravatest 3:0 Watfordi. Londoni Arsenal mängis kodus 1:1 viiki Brighton & Hove Albioniga ja nende võimalused esinelikusse jõuda on teoreetilised. Mängu mõlemad väravad sündisid penaltist: Arsenali eest sahistas võrku Pierre-Emerick Aubameyang ja Brightoni tabamuse lõi Glenn Murray.

Chelseal on kolmandana liigatabelis 71 punkti, Tottenham jääb neljandana maha punktiga ning Arsenal kaotab viiendana omakorda Tottenhamile kolme punktiga. Arsenalil on võrreldes Tottenhamiga oluliselt kehvem väravate vahe, mida Inglismaal võrdsete punktide korral esimesena vaadatakse. Tabelitipp: 1. Liverpool 94 punkti (37 mängust), 2. Manchester City 92 (36), 3. Chelsea 71 (37), 4. Tottenham 70 (37), 5. Arsenal 67 (37), 6. Manchester United 66 (37).