Ookeanitaguse jäähokiliiga NHL Stanley karikavõistlustel jäi St. Louis Blues seerias Dallas Starsiga ellu - 4:1 võidumängus pakkus kõneainet üks vastuoluline olukord.

Video teise minuti lõpus näete, kuidas Dallase väravavaht Ben Bishop Colton Parayko viskest tugeva löögi saab ja vigastatuna jääle langeb. Kohtunikud ei pea siiski vajalikuks mängu peatada ja Jaden Schwartz viskab litri sisuliselt tühja väravasse.

St. Louis asus tänu sellele olukorrale viimase kolmandiku 8. minutil 3:1 juhtima. Vaid pool minutit hiljem visati lõppseisuks 4:1 ning alles siis vahetas Dallase treener Jim Montgomery Bishopi väravasuult välja.

«Kohtuniku otsus oli selline nagu ta oli. Meie asi on sellele mitte mõelda ja edasi võidelda,» pahandas Montgomery pärast mängu NHLi kodulehele antud usutluses pigem omade kui õigusemõistjatega.

Läänekonverentsi veerandfinaalseeria on nüüd 3:3 viigis ja otsustav seitsmes kohtumine peetakse ööl vastu kolmapäeva.