Milwaukee nüpeldas taas Bostonit ja marssis 18-aastase vahe järel konverentsi finaali

Toimetas Ville Arike
Giannis Antetokounmpo ründab, Bostoni tsenter Aron Baynes kaitseb.
Giannis Antetokounmpo ründab, Bostoni tsenter Aron Baynes kaitseb. Foto: Morry Gash / AP / Scanpix

Milwaukee Bucksi korvpallimeeskond võttis Boston Celticsilt eelmise aasta play-off'is saadud valusa kaotuse eest magusa revanši ja marssis 4:1 seeriavõiduga Idakonverentsi finaali. Läinud ööl saadi kodus 116:91 võit.

Kui Celtics oli võitnud seeria avamängu, küsis mõnigi, kuidas Bucks vastu saab? Vastused olid olemas, viimaseks jäänud kohtumises viskas seitse võõrustajate mängijat kahekohalise arvu punkte. Liider Giannis Antetokounmpo kogus 20 punkti, 8 lauapalli ja 8 korvisöötu. Juba poolajavileks oli seis 52:39, pärast vaheaega vahe aina kärises.

Khris Middleton toetas võitjaid 19, Eric Bledsoe 18, George Hill 16 punktiga. Celtics pööras väga suurt tähelepanu Antetokounmpo ohjeldamisele, kuid tolle kaaslased olid ülesannete kõrgusel. Kaotajaile tõi viskeid 31-protsendiliselt tabanud Kyrie Irving 15 ning Jayson Tatum ja Marcus Morris 14 punkti.

Bucks jõudis Idakonverentsi finaali esimest korda 18-aastase vahe järel. Vastaseks tuleb kas Toronto Raptors või Philadelphia 76ers, tolles paaris on seis 3:2 Toronto kasuks.