Karm: Eesti 3x3 korvpallikoondis loositi MMil surmagruppi

Eelmisel aastal esindasid Eesti 3x3 koondist Joonas Järveläinen (vasakult), Martin Dorbek, Jaan Puidet ja Maik-Kalev Kotsar. Tänavune koosseis pole veel teada.

FOTO: FIBA.com

Rahvusvaheline korvpalliliit kinnitas juunis peetava 3x3 MMi alagrupid. Tokyo olümpiapääset ihkav Eesti meeskond sattus paraku surmagruppi, viimasena lisandus sinna kvalifikatsioonist Puerto Rico.

Vähemalt nii hindab loosi FIBA ise. Avaldame väljavõtte FIBA kodulehe uudisest:

"B-grupp. Igal võistlusel on olemas surmagrupp. Siin see on. Kui Puerto Rico on ses grupis nõrgima asetusega, siis tuleb sellest koeravõitlus. Nad läbisid kodupubliku ees kvalifikatsiooni täiseduga ja näitasid, et on heas vormis. Ning neil on pealtpanekumasin Luis 'Pela Coco' Hernandez.

Grupi parima asetusega on Venemaa, kuid teda ootavad kõvad vastased, eriti Ukraina. Samuti on ses grupis 2017. aasta Aasia meister Mongoolia ja alati võitluslik Eesti."

Eesti koondise treener Siim Raudla hindas gruppi raskeks. "Ega FIBA oma hinnanguga eksi. Erinevalt eelmisest aastast pole grupis ühtegi nõrka võistkonda. Kõik on tugevad, samas usun, et kõiki on võimalik võita," ütles Raudla Postimehele.

Eesti koosseis pole veel selge. Teada on, et mullusest koosseisust ei jätka Maik-Kalev Kotsar ega Jaan Puidet. "Kindel on Joonas Järveläineni osalemine, Martin Dorbeku kohta ei oska veel öelda," märkis Raudla. 

Tagasi üles